Tobey Maguire ve Andrew Garfield Marvel’da Görünecek mi?

Bayburtgüzeli

Global Mod
Global Mod
Spider-Man: No Way Home’u izlemeyenin kalmadığını düşünerek spoiler uyarısı koyma gereği yok diye düşünüyoruz, aslında hâlâ izlemeyen var ise da bu saatten daha sonra spoiler yemeyi hak etmiştir. Latife bir yana, esasen toplumsal medyada bu vakte kadar spoiler yememek mümkün olmamıştır.

Üç Spidey’in bir ortada olduğu sahneleri izleyerek adeta tarihe tanıklık ettik. Onlara tam manasıyla doyamadığımız için yeni sinemalarda de olup olmayacaklarını merak ediyoruz. Bu mevzuda bir epeyce söylenti dolaşıyor. İşte kimileri:

birinci vakit içinderda Tom Holland’ın Spidey’inden kelam edelim.

Post-credits sahnesinde de gördüğümüz üzere Venom’dan arta kalan simbiyot, Peter’a musallat olacak. Spider-Man: No Way Home’un konsept dizayncısı, kendi çizdiği Spider-Man Black Suit dizaynını geçtiğimiz günlerde yayınladı (Venom Suit de diyebiliriz buna). Bu şimdilik resmî bir tasarım değil ancak buna yakın bir durum görme ihtimalimiz devasa yükseklikte.

Gelelim Andrew’a. Onu yeniden görme ihtimalimiz bulunuyor mu?

Dedikodulara nazaran, evet! Andrew Garfield, şayet yanlışsız hissettirirse Spider-Man rolünü tekrar oynayabileceğini belirtti. “No Way Home’da yokum” diyen yalancı çoban artık bu biçimde konuştuğuna bakılırsa bu ihtimal kesin üzere.

The Amazing Spider-Man serisi, 3. sinemasının çekimleri iptal edildiği için yarım kalan bir proje olmuştu.

Andrew’da bu yüzden ukde olarak kalan bir projeydi. Sony son senelerdaki Spider-Man hype’lanmasının da tesiriyle 3. sineması fazlaca büyük ihtimalle çekecektir.

aslına bakarsan Spider-Man cihanında geçen Morbius fragmanında geride Amazing Spider-Man’i görmüştük.

Bunun apaçık bir bildiri olduğu ortada. Üstelik sinemanın vizyon tarihi ertelendi, bunun niçininin Andrew’lı ek çekimler olabileceği belirtiliyor. Yalnızca Morbius değil Tom Hardy’li Venom da Amazing Spider-Man ile ilişki kurabilir.

Sony yalnızca Andrew Garfield’ı değil, Emma Stone’u da geri istiyor.

()

Gwen Stacy ölmüştü ama oldukçalu cihan vb. bir sistemle tahminen o da geri dönebilir.

Bu defa Spider-Gwen olarak görüneceği söyleniyor.

Spider-Man: Into the Spider-Verse
animasyonundaki karakter üzere

Bir dedikodu da The Amazing Spider-Man 2’de gördüğümüz Felicia Hardy’nin 3. sinemada Black Cat olarak geri döneceği.

Felicia Jones
‘un canlandırdığı karakteri kostümlü olarak görmek isteyenlerin sayısı epey fazla. Tıpkı sinemada MJ de görünecekti ama sahneleri kesilmişti. MJ’i Shailene Woodley canlandırmıştı, bir ihtimal o da geri dönebilir.

Sony’nin ayrıyeten Venom ve Morbius’ta olduğu üzere Sandman ve Rhino için de solo sineması çalışmaları yaptığı söyleniyor.

Bir öteki bomba söylentiye goreyse Tobey Maguire, Spider-Man rolüyle yeniden karşımıza çıkacak.

Ama yalnızca sesiyle takviye vereceği sav ediliyor, yani kısa bir süreliğine kostümlü haliyle görünebilir.

Ayrıyeten Spider-Man: No Way Home’da post-credits sahnelerinden birinde Tobey ve Andrew’ı kendi evrenlerinde nazarancektik ama niçindir bilinmez, bu sahnelerin iptal edildiği argüman ediliyor.

Kirsten Dunst’ın da geri dönüp dönmeyeceğini merak ediyoruz. Kendisi MJ’i bir daha canlandırma ihtimali üzerine konuşmuştu:

“normal olarak bir daha oynamak isterim.
Bu soru birkaç sefer daha soruldu. Yanıtı hayli sıradan. MJ benim mesleğimin ve ömrümün büyük bir kesimiydi.” demişti.

Spider-Man: No Way Home hakkında ise “Filmi çabucak hemen izlemedim lakin izlemek zorundayım biliyorum. Tobey’nin sinemada olduğunu ve her insanın çıldırdığını biliyorum. Bir reaksiyon görüntüsünü gördüm ve ‘Aman ilahım, her insanın buna her zamankinden daha epeyce muhtaçlığı varmış’ dedim.” karşılığını vermişti.

Son dedikodu ise Zendaya’nın canlandırdığı MJ’in, yeni sinemalarda çizgi romanlardaki haline daha epey benzeyeceği.

Artık üniversite senelerındaki maceraları anlatılacağı için ve de Peter’ı unuttuğu için radikal bir değişim yaşaması hayli olağan bir durum.

Bir kısmı kesin bir kısmı ise söylenti olan bu savların bakalım ne kadarı hayata geçecek, bekleyip nazaranlim…

Kaynaklar: 1, 2, 3

Asıl bomba dedikodular ise Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile alakalı! Merak edenleri bu içeriğe davet edelim: