şiir: de olsa

Beykozlu

New member
Carolina Ebeid’in ilkbahar-ish şiiri, bizi medias res’te başlatan başlık ve ilk dizeden başlayarak, kulak misafiri olduğumuzu hissettiren gizemlerle doludur. Birkaç satır aşağıda, “camdan yapılmış bir arı kovanı”, “Bir gözlemevi/yarı saydam atardamarlar/kanat dedikodularıyla aydınlatılmış” olur. Bu şiirin tuhaf ama tamamen doğal yollarla kovandan daha büyük bir şeye geçiş yapmasına hayranım. Son üç dize beklenmedik ve bana bir şairi kendi Cennetine doğru takip etmenin ne kadar keyifli olabileceğini hatırlatıyor. Victoria Chang

tarafından seçildi Kredi… Çizim RO Blechman

Albeit

Carolina Ebeid tarafından

Çünkü
seni

güzel yapmak istedim, bir camdan.
Kanat dedikodularıyla aydınlatılan yarı saydam arterlerin
bir gözlemevi

.

Ruh için bir alegori.
Gerçi sürgün yerinde gelişen
güzellikten

ne anlıyorum.

(Arılar öyle kızabilir.
Bir katil grisi
pencere pervazının altında bir oğlan çocuğu sardı.)
Ruh müstakbel dedin.

Sebze çiçeği
Dışarıda. Kabak çiçekleri.

& ne için bu
bir alegori?

Aden’in bir kopyasında
, şiddete dayalı bir kopyada

yaşıyoruz.

Victoria Chang’ın beşinci şiir kitabı “Obit” (Copper Canyon Press, 2020), New York Times’ın Önemli Kitabı ve Okunması Gereken Bir Zaman olarak seçildi. Kurgusal olmayan kitabı “Dear Memory: Letters on Writing, Silence and Grief” 2021’de Milkweed Editions tarafından yayınlandı. Los Angeles’ta yaşıyor ve Antakya Üniversitesi’nin MFA programında ders veriyor. Carolina Ebeid , bu şiirin alındığı ilk koleksiyonu “Bana İç Mekanı Soruyorsun” (Noemi Press, 2016) olan bir şairdir.