onlar Acrobatica'nın kalbi”

Beykozlu

New member
Şirkete katkınız hissedildi: Sadece birkaç yıl içinde inanılmaz bir büyüme yaşadınız.
Belli ki bu amacıma ulaşmıştım ve o andan itibaren tüm zamanımı ve enerjimi Akrobasi'ye ayırmaya başladım. Tekrar ediyorum, Riccardo büyük bir vizyon sahibiydi ancak insan kaynaklarını yönetmede çoğu zaman güvenine ihanet eden zorluklar yaşıyordu. Vizyonu harikaydı ama bunu kendisiyle birlikte gerçekleştirebilecek kişileri belirleyecek biri yoktu. Onları nasıl tanıyacağımı, destekleyeceğimi, büyüteceğimi biliyordum ve ilk birkaç yıl tam olarak bunu yaptım. Zaman geçtikçe ve (bugün İtalya, Fransa, İspanya, Monako Prensliği, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Kuveyt arasında 2.800 işbirlikçisi bulunan) grubun büyümesiyle birlikte benim rolüm de değişti ve genişledi. Aslında uzun yıllardır sadece kaynaklarımızla ilgilenmekle kalmıyorum, aynı zamanda şirketin daha çok sayıdaki mali yönleriyle de ilgileniyorum. Aslına bakılırsa, İtalya ve Fransa olmak üzere iki finansal piyasada listeleniyoruz. Akrobasiye girmem, Riccardo'nun dünyadaki inşaat kültüründe devrim yaratabilecek bir şirket yaratma hayalini somut olarak gerçekleştirmesine olanak sağladı. Tamamlayıcıydık ve bugün Acrobatica'yı çift emniyet halatı tekniğiyle yenileme konusunda uzmanlaşmış Avrupa'nın en büyük şirketi haline getiren büyüme, bu tamamlayıcılıktan ve insanların kendilerini mutlu ve rahat hissettikleri, desteklendiği bir çalışma ortamı yaratma konusunda paylaştığımız arzudan kaynaklanmaktadır. Büyümede, başarıda ve her geçen gün daha iyi olma yolunda. Çünkü her şey insanlardan başlar: onlar Acrobatica Grubunun kalbidir.

Erkeklerin çoğunlukta olduğu bir sektörde kadın olmak kolay olmayabilir.
Erkekler arasında büyüdüm ve geçmişte ayrımcılığa maruz kalmış olsam da, Budist Ustam Daisaku'nun bana Ikeda'yı öğrettiği gibi, kimseye zorbalık yapmadan, diyalogu kullanarak kendimi ve fikirlerimi savunmanın bir yolunu her zaman buldum. Kadınların, temelde inanmadığım cinsiyet kotalarıyla ilgili bir sorun nedeniyle şirkete dahil edilmemesi gerektiğine, şirketin refahını ve büyümesini sağlayabilecekleri için olduğuna inanıyorum. Acrobatica Grubu'nda ilk yönetim kadroları büyük oranda kadınlardan oluşuyor ve liyakat itibarıyla da öyle: CFO, İK Müdürü, ESG Müdürü, Yatırımcı İlişkileri, Basın Ofisi, İç Güvenlik Müdürü ve Marka Müdürü pozisyonlarının tamamı kadınlar tarafından yürütülüyor. Şüphesiz inşaat dünyası bugün hala çok erkeksi ama bu beni korkutmuyor: Acrobatica, değerini her zaman, hatta belki de hepsinden önemlisi, bu gerçekliğe inancı olmayanlara kanıtlamıştır. Bugüne kadar anıtsal restorasyon faaliyetlerinde uzmanlaşmış çok sayıda halat operatörümüz de var. Kapsayıcıyız çünkü insanları dahil etmenin, insani ve profesyonel gelişimin mükemmel olduğu olumlu bir ortam yarattığını biliyoruz.