Kadınların gücü: Eleonora Calfus: “İletişim kurmayı öğrenmeliyiz”

Beykozlu

New member
Eleonora, çok genç ve saygın bir mesleki yola sahip. Pazarlamadan eğitime: Bana nasıl gittiğini anlatabilir misiniz?

Theodore Roosevelt'e atfedilen bir alıntı olan mottom her zaman “bulunduklarınla, sahip olduklarınla elinden gelenin en iyisini yap” olmuştur. Kendimi bildim bileli, keşfetmeye karşı her zaman büyük bir tutkum ve büyümeye ve gelişmeye yönelik çok güçlü bir dürtüm vardı. Torino'da doğup büyüdüm, adım adım beni konfor alanımın dışına ve uluslararası arenaya taşıyacak bir yol yaratmaya, İtalya'da veya yurtdışında bir kariyer için mümkün olduğunca çok fırsat yaratmaya çalıştım. . Kariyer yolum güçlü bir şekilde temelleniyor ve her şeyden önce liseden beri üstlendiğim eğitimden etkileniyor; lisenin üçüncü yılında Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılıp lisenin dördüncü yılına gitmeye karar verdim. Değişim öğrencisi. Her şey bundan on sekiz yıl önce başladı. Kaliforniya'da geçirdiğim olağanüstü deneyimin ardından, hâlâ “Annem ve Babam” dediğim insanlardan oluşan sevgi dolu bir ailenin misafiri olarak, zorlu bir beşinci yılın ardından mezun olduğum İtalya'ya döndüm.

Mezun olduktan sonra ne yapmaya karar verdiniz?

İtalya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim görmeme ve mezun olmama olanak sağlayacak olan Yönetim alanında Çift Diploma almayı seçtim. 2012 yılında Boston'da mezun olduktan sonra, kozmetik sektöründe büyük bir Fransız çokuluslu şirketinin Pazarlama bölümünde iş bulduğum İtalya'ya döndüğümde tartışılan yüksek lisans tezimi yazmak için Şanghay'da bir Yaz Okuluna katıldım. Oradan birkaç yıl boyunca çok uluslu büyük şirketlerde çalıştım ve bu bana oldukça yapılandırılmış bir yaklaşım kazandırdı. 22 yaşındayken Boston'da ilk başarılı e-ticaret sitelerinden birinde yaptığım ilk 6 aylık stajımdan bu yana, yolumu her zaman belirleyen önemli ortak nokta, dijital alana olan güçlü eğilimim oldu. Böylece 2015 yılında Pazarlama becerilerimi Dijital ile birleştirerek güçlü bir profesyonellik oluşturmamı sağlayacak yeni bir yola çıkmaya karar verdim ve o zamanlar yeni kurulan Torino'nun büyümesine katkıda bulunmak amacıyla başka bir şirkete geçtim. üniversite sektörüne odaklandık. 2022 yılına kadar, şirkette geçirdiğim 7 yılın ardından, önemli yatırımcılar tarafından desteklenen yeni bir gerçeklik olan StudyAway'e liderlik etme görevi bana CEO olarak verildi. StudyAway, Kuzey Amerika'daki (Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada) lise üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri için eğitim programları konusunda uzmanlaşmış bir ajanstır.

StudyAway, genç ama halihazırda kurulmuş bir şirket. Başarınızın anahtarları?

StudyAway için, kendi ideallerimi ve Ekibin ideallerini mümkün olduğunca kurduğumuz şirkete aktarmaya çalıştım. Kişiye özel çözümler ararken azami dikkat gösterdiğimiz hem öğrenciler hem de aileler olmak üzere insanları merkeze koyan ve muazzam profesyonellik, iş tutkusu ve eğitim bilgisiyle karakterize edilen StudyAway Ekibini oluşturan kişiler. öğrencilerimizin hayatlarını değiştirecek bir deneyim yaşamalarına olanak sağlamak için büyük bir fark yaratma arzusu (ve yeteneği!) Ekibimizin her bir üyesi, sektördeki uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde farklı aşamalardaki faaliyetlerin operasyonel gelişiminin takip edilmesinde, süreç boyunca öğrenci ve ailelere danışmanlık ve rehberlik yapılmasında temel bir role sahiptir.

Hangi programları sunuyorsunuz?

StudyAway gibi biz de yerel ortaklarla sağlam işbirlikleri geliştirme fırsatına sahip olmak ve ailelerimiz için bir referans noktası temsil etmek amacıyla yalnızca Kuzey Amerika'da (Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada) programlar sunmayı seçtik. Özellikle odak noktamız, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen ve her yıl dünyanın dört bir yanından 25.000'den fazla öğrenci tarafından seçilen, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Kültürel Değişim programıdır.

Yurtdışında eğitim deneyimi ne kadar önemli?

Bugüne kadar kesinlikle temel olduğunu söyleyebilirim. Diğer şeylerin yanı sıra, bu ne kadar erken gerçekleşirse o kadar iyidir: kendinizi yeni uluslararası gerçekliğe ne kadar çabuk kaptırırsanız, (geçici olarak da olsa) konfor alanınızı ve kültürel mirasınızı geride bırakırsanız, yeni alışkanlıkları ve deneyimleri benimseme konusunda o kadar çabuk beceri kazanırsınız. gelenekler, yeni bir dil ve yeni yaşama ve dünyayı görme biçimleri. Fırsatlardan bahsetmişken, hem akademik hem de profesyonel olarak sahip olduğum fırsatların çoğunun, 17 yaşında Amerika Birleşik Devletleri'nde Değişim Öğrencisi olarak yaşadığım ilk ve önemli deneyim sayesinde mümkün olduğunu söyleyebilirim. O olmasaydı, yaptığım yolculuğu asla başarabileceğimi sanmıyorum. Orada güven, kararlılık, tutku ve hırsla eşanlamlı olan “Amerikan Rüyası”nı ilk elden deneyimleme fırsatı buldum. Fark yaratmak ve iz bırakmak “başarma arzusudur”. Amerika'da bir dönem veya bir yıl yaşayarak, çok güçlü değerlere dayanan yeni, farklı, anlamlı bir kültürle temas halinde yaşayarak kendilerini sınamak isteyen birçok İtalyan öğrenciyi her zaman karakterize eden tüm özellikler. Bu durum, bu tür deneyimlere yönelik taleplerin her geçen yıl giderek artmasıyla da kanıtlanıyor. Yurt dışında eğitim almanın iki ana motivasyonuna odaklanmak istediğimde şunu söyleyebilirim: İngilizceyi tamamen doğal ve sürükleyici bir şekilde öğrenme olanağı ve öğrencinin aşağıdakileri yapmasına olanak sağlayacak bağımsızlık, esneklik ve büyük zihinsel esneklik gibi çapraz becerilerin kazanılması. “Dünya Vatandaşı” olarak yaşamayı ve düşünmeyi öğrenin. MIUR, tam da bu “çok yönlü” değer için bu deneyimleri yıllardır onaylıyor ve destekliyor.

Kariyer yapmak isteyen kızlara tavsiyeleriniz var mı?

Hiçbir şey ya da hiç kimse tarafından dikkatinizin dağılmasına ya da cesaretinizin kırılmasına izin vermeyin, istediğiniz yere ulaşmak için kararlılıkla ve özveriyle kendi yolunuzda düz ilerleyin. Dünya, cesaretlendirmek yerine eleştirmeyi veya moralinizi bozmayı tercih eden insanlarla dolu; bu nedenle, özellikle başlangıçta çalışma ve fedakarlık gerektirse bile, ulaşmak istediğiniz hedefe doğru ilerleyecek gücü kendi içinizde bulmanız önemlidir. başlangıç . Neredeyse 35 yaşındayken, neredeyse 15 yıllık iş deneyiminin ardından, kariyerin biraz da bize eşlik eden, onlardan çok şey öğrenebileceğimiz, değişmemize, gelişmemize ve gelişmemize yardımcı olabilecek insanlarla tanıştığımız bir yolculuğa benzediğini anladım. geliştirmek . Çok önemli bir tavsiye daha: Kelimenin tam anlamıyla iletişim kurmayı öğrenmek, hem profesyonel hem de kişisel yaşamınızda fikirlerinizi ve görüşlerinizi en iyi şekilde aktarabilmeniz için çok önemlidir. NLP çalışmak, yeni diller öğrenmek ve kendinizi daha iyi ifade etmenin yeni yollarını öğrenmek: bu yol size inanılmaz derecede fayda sağlayacaktır.

Kendinizle ilgili bir şey: örneğin boş zaman.

İş şu anda hayatımda son derece önemli bir faktör, hatta bazen her şeyi kapsadığını bile söyleyebilirim. Ancak ben bunu her zaman coşkuyla, enerjiyle ve her şeyden önemlisi tutkuyla yaşamaya çalışıyorum; bu da bana zorluklar karşısında asla durmamamı, onları fırsata dönüştürmemi sağlıyor. Boş zamanlarımda seyahat etmeyi, içine kendimi kaptıracağım ve mümkün olduğunca çok şey öğreneceğim yeni kültürleri ve yeni bağlamları keşfetmeyi seviyorum. Sonuçta hayatımı biraz Değişim Öğrencisi gibi yaşamaya devam ediyorum, sürekli “yeniyi” keşfediyorum. Çalışmadığım veya seyahat etmediğim zamanlarda mutfakta denemeler yapmayı veya formda kalmak için biraz spor yapmayı seviyorum.

Asla vazgeçemeyeceğin bir şey?

Yeni gerçeklikler hakkında bilgi edinmek ve sınırları aşan bağlar oluşturmak için seyahat etmek. Gerçek bir aileye dönüşen Amerikalı Ev Sahibi Ailem ile kurduğum ilişki gibi, öyle ki beni ağırladıktan 18 yıl sonra düğünüme katılmak için okyanusları aştılar.