Kadınlar kağıt çiçeklerin tazeliği ve yaratıcılığında Lisa Liastro'ya güç veriyor

Beykozlu

New member
Lisa, seninle başlayalım: nasıl bir çocuktun?

Ailemdeki kadınların sesini duyurarak cevap vermeyi tercih ediyorum. Büyükannem benim sevimli, şefkatli bir çocuk olduğumu, her zaman gülümsediğini, asla kızmadığını söylerdi. Her zaman çok iyi olan annem, her zaman uyuduğum için tek bir geceyi bile kaçırmazdım ve Karnaval'da Daisy gibi giyinmeyi severdi. Pratikte karnaval elbisesi dışında hiçbir şeyin değişmediğini söyleyebilirim.

Pedagoji diploması ve iş dünyasına yolculuğunuzun başlangıcı: nasıl gitti?
Sevdiğim bir faaliyet olan çocuk koruma alanında çalıştım. Üçüncü sektörde ise iş talebi ve uzman eleman ihtiyacı çok fazla ancak kurumlardan yeterli ilgi gösterilmiyor. Maaşlar yeterli değil, profesyonellik tanınmıyor ve hiçbir koruma yok. Ancak seçim yapabilecek kadar şanslıydım ve kendimi yaratıcı bir şeye adamak için biraz pişmanlık duyarak bu aktiviteyi bıraktım. Kesinlikle cesur bir seçimdi, bazen korkutucu ama tatmin ediciydi: artık asla geri dönmeyeceğim.

Çiçeklere olan sevginizi ne zaman keşfettiniz?
Çok küçük yaşlardan itibaren günlerimi tarlalarda ve dedemin sebze bahçesinde geçirdim. Papatyaları topladığımı ve onlardan kolyeler yapmaya çalıştığımı -başarısız olduğumu- hatırlıyorum, böylece onları büyükanneme götürüp kavanoza koyabilirdim. Büyüdüğümde ise hep çiçeklerin fotoğraflarını çekerdim, öyle ki telefonumun hafızası resimlerle dolu: olağanüstü güzellikleriyle onları her gördüğümde beni şaşırtıyorlar.

Yaratıcılık ve hayal gücü yeterli değil: Girişimci olurken ne gibi zorluklarla karşılaştınız?
En zor şey zaman yönetimiydi ve hala da öyle. Ben yaratıcı bir insanım, dolayısıyla tanımım gereği organize olamıyorum: bu hala üzerinde çalıştığım bir sorunum olmaya devam ediyor. Diğer zorluk ise kendimi ve işimi tanıtmak için gerekli olan sosyal aktivite: çoğu kişi kağıt çiçeklerin varlığından bile haberdar değil. Yeni bir şey ama özellikle sürdürülebilirlik fikri ve kesme çiçeklere geçerli bir alternatif olması nedeniyle çok popüler.

La Compagnie ile görüşme nasıl gerçekleşti?
Bir vizyon toplantısından. La Compagnie ile birlikte çalıştığımız projeden hemen çok hoşlanmaya başladım çünkü her gün kağıt çiçeklerime koyduğum değerleri tam olarak yansıtıyor: modernlik, tazelik, yaratıcılık ve kendinize sarılmanın keyfi ve kendiniz için güzel bir şey. öz. La Compagnie söz konusu olduğunda bu, %100 business class hizmeti anlamına gelir; burada asıl ikram, gemide pek çok konforla seyahat etmektir. Sınırsız ve ücretsiz Wi-Fi'den, tam yatabilen yataklı koltuklara, her zaman özenle hazırlanmış gurme menüye; ama aynı zamanda havaalanında, bir bardak baloncuk ve uçuş öncesi atıştırmalıklar için dinlenme salonuna erişip daha sonra hızlı ve verimli bir şekilde uçağa binebilmek.

Çiçekler ve uçaklar, güzel bir kombinasyon.

Bu projeyle, çiçeklerimle, tıpkı elle yapılan her şey gibi, tutkuyla yaratılmış, değerli zamanın adandığı güzel bir şeye, bu hazzı zamanında sürdürebilmenin ayrıcalığıyla hayranlık duyma fırsatı sunuluyor. Ayrıca La Compagnie ile sürdürülebilirlik cephesinde de yakınlığımız var. Çok sevdiğim doğaya adanmış farklı bir çözümü kendi ellerimle yaratmak için kağıtla çalışmaya başladım. Compagnie de benimle aynı vizyona sahip ve bu konuyu bir süredir ciddiye alıyor: yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltan ve uçaktaki plastik ve kağıdı minimuma indiren yeni nesil uçakları kullanan ilk Fransız havayolu şirketiydi. . Bu tesislerle ancak birlikte çok güzel bir şey yaratabilirdik.

8 Mart Kadınlar Günü ve La Compagnie onlara özel bir saygı duruşunda bulunmaya karar verdi.
Güzelliğe güzellik katan güzellik! İşte böyle, bu işbirliğimizin fırsatı tam olarak 8 Mart'ta Milano'dan New York'a uçacak havayolu yolcularına, bu güzel yıldönümünü ve değerini hatırlayabilen hassas ama kalıcı bir düşünceyle saygı gösterme arzusundan doğdu. kadınların. Bu durumda çiçeklerin konuşmasına izin veriyoruz: Neşe, masum sevinç, mutluluk ve minnettarlık gibi canlı ve olumlu duyguları ifade eden gerbera. Refahın ve iyi alametin sembolü olan şakayık aynı zamanda kadın güzelliğiyle de ilişkilendirilir. Son olarak mükemmel ve dengeli ilişkilerin sembolü olan lale, gerçek aşkı temsil eder.

Compagnie, İtalya'dan başlayarak ABD'ye seyahat etmek zorunda kalan (veya seyahat etmek isteyenler) için referans noktası haline geldi: sanatınızı yurtdışında bile tanıtmanın mükemmel bir yolu.

Burada, La Compagnie için yaratılan yaratımla bağlantılı bir başka büyük doyuma geliyorum: çiçeklerimin 10.000 metre yükseklikte ve %100 business class'ta New York'a doğru uçacağını bilmek. Hareket halindeki ve yapım aşamasındaki 76 farklı hikayeden oluşan bestelerimden birini seyahat edenlere bırakma fikri de hoşuma gitti. New York'a iş için gidenler (çok sayıda var!) belki de kendilerini ellerinde benim şakayıklarımla bulacaklar: başarılı bir markanın yaratıcısı ve bunu uluslararası hale getirmeye hazır, ya da moda dünyasından bir tasarımcı. Amerikalı meslektaşı iş toplantısına geldiğinde ona saygı duruşunda bulunmak için onları bırakıyor. Ya da belki de, Amerika'daki tatillerinin tadını uçuştayken başlayan ve lalelerimle gülümseyerek başlayan aşık bir çift. Bu hikayeleri hayal etmeyi ve yarattığım güzelliklerle onlarla bağlantı kurmayı seviyorum, ta ki yurtdışında, şık bir şekilde bu noktaya gelene kadar.

Almak istediğiniz hediye?
Hava. Dünyayı dolaşıp yeni renkler, tatlar ve çiçekler keşfetme zamanı! Bu arada, çiçeklerimin uzaklara uçmasına ve benim için seyahat etmesine izin vererek kendimi biraz daha “başka bir yerde” hissetmeye başlıyorum.

Senin favori çiçeğin ne?
Bu sorunun cevabı olamaz, anne ve baba arasında kimi daha çok seveceğinizi seçmek gibidir. Ancak gerçekten mecbur kalsaydım bana verdiği özgürlük duygusundan dolayı haşhaş derdim. Rüzgârda hareket eden kırmızı tarlaları görünce hep büyüleniyorum… Ve seviyorum çünkü doğada onu toplayamazsınız, çünkü hemen kuruyor: Kağıtla ölümsüzleştirdim!