En Âlâ Ben Affleck Sinemaları

Bayburtgüzeli

Global Mod
Global Mod
15 Ağustos 1972 tarihinde Kaliforniya’da dünyaya gelen Ben Affleck, öğretmen bir ailenin çocuğu bulunmasına karşın gönlünü sinemaya kaptırmıştır. Mesleğinin birinci senelerında birtakım televizyon dizilerinde yer alsa da vakit ortasında asıl tutkusu olan sinema sinemalarına yönelen Ben Affleck, sırf beyazperdede oyuncu olarak yer almamış beraberinde senaryo yazmış ve direktörlük yapmıştır.

Ben Affleck, Matt Damon ile birlikte yazdığı Good Will Hunting sineması yardımıyla Özgün Senaryo kolunda Oscar Mükafatı başta olmak üzere sayısız mükafata layık görülmüştür. Benzeri bir başarıyı yönettiği Argo sinemasında de yakalayan Ben Affleck, Batman karakterini canlandıran az sayıdaki oyuncudan biridir ve bu performansı ile de büyük beğeni kazanmıştır. Gelin IMDb puanlarına göre en yeterli Ben Affleck sinemalarından kimilerine yakından bakalım.

IMDb puanlarına nazaran en âlâ Ben Affleck sinemaları:

• Justice League
  • Live by Night
  • Batman v Superman: Dawn of Justice
  • The Company Men
  • The Way Back
  • The Last Duel
  • The Town
  • Argo
  • Gone Girl
  • Good Will Hunting
DC kahramanları bir ortada: Justice League

• Yıl: 2017
  • Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
  • Yönetmen: Zack Snyder
  • Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot
  • IMDb: 6.1
ondan sonrasında bir de Zack Snyder’s Cut versiyonuyla yayınlanan ve bu versiyonu daha fazla sevilen Justice League sinemasında, DC Comics kozmosunun tüm sevilen kahramanlarını bir ortada izleme bahtı yakalıyoruz. Batman, Superman, Wonder Woman, Flash ve Aquaman üzere üstün kahramanların kurduğu Justice League grubu birlikte çalışmak zorundadır zira karşılarındaki tehdit hiç olmadığı kadar büyüktür.

Polis babasının gangster oğlu: Live by Night

• Yıl: 2016
  • Tür: Aksiyon, Gerilim
  • Yönetmen: Ben Affleck
  • Oyuncular: Ben Affleck, Zoe Saldana, Elle Fanning
  • IMDb: 6.4
Dennis Lehan tarafınca kaleme alınan tıpkı isimli romanın sinema uyarlaması olan Live by Night sinemasında küçük bir hırsızın kentin en büyük gangsterlerinden biri olma macerasını izliyoruz. Küçük hırsızlıklar yaparak ömrünü geçindiren Joe, 1920’lerin Amerika’sındaki içki yasağından faydalanarak ünlü bir mafyanın yanında çalışmaya başlar. Ünü giderek artan Joe kentin en büyük gangsterlerinden biri olma yolunda adım adım ilerlerken polis olan babası ile ortalarındaki ilgi giderek daha gergin hale gelir.

Tanrılar mı kazanacak beşerler mı: Batman v Superman Dawn of Justice

• Yıl: 2016
  • Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
  • Yönetmen: Zack Snyder
  • Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Jesse Eisenberg
  • IMDb: 6.4
DC Comics kozmosunun en tanınan iki kahramanını bir sinema sinemasında birinci defa bir arada izleme talihi yakaladığımız Batman v Superman: Dawn of Justice sineması, aslında insanlık kavramını sorguluyor. Superman artık ilahlaşmış ve biz beşerler için bir tehdit haline gelmiştir. Bu durumu bakılırsan Batman, harika güçlere sahip bu dost uzaylıyı durdurmak için bir plan yapar. Yaşanan muhteşem savaşı kimin kazanacağı ise tam bir muammadır.

İşsizliğin acısını bir de bana sor: The Company Men

• Yıl: 2010
  • Tür: Dram
  • Yönetmen: John Wells
  • Oyuncular: Tommy Lee Jones, Ben Affleck, Chris Cooper
  • IMDb: 6.7
Bobby Walker işiyle yatıp kalkan bir adamdır. Yaşanan ekonomik problemlerden tüm şirketler üzere Bobby’nin şirketi de etkilenmiştir ve karakterimiz işten kovulur. Artık işsiz bir adam olan Bobby Walker dağ bir borcun altında ezilirken birtakım küme terapilerine katılır lakin pek de işe yaramaz. Kendisi üzere beşerlerle tanıştıktan daha sonra aslında hayli da yalnız olmadığını anlar ve işsizliğin toplumsal yansımalarını daima birlikte görürüz.

Sönmüş bir yıldızın ışığı: The Way Back

• Yıl: 2020
  • Tür: Dram, Spor
  • Yönetmen: Gavin O’Connor
  • Oyuncular: Ben Affleck, Al Madrigal, Janina Gavankar
  • IMDb: 6.7
The Way Back sinemasında eski bir basketbol yıldızının biten mesleği niçiniyle yaşadığı travmaları izliyoruz. Yıldızımız bağımlılığı niçiniyle tüm ailesini ve kurmuş olduğu vakfı kaybeder. bir daha toparlanabilmek ismine mezun olduğu lisenin basketbol ekibine koçluk yapmaya başlar. Bu grup onun hayatında büyük değişiklikler yaratacaktır zira birbirine hiç benzemeyen bu çocukların akıl hocası olmak, ona hiç iddia etmediği kadar düzgün gelecektir.

İlkel periyodun kan donduran adetleri: The Last Duel

• Yıl: 2021
  • Tür: Aksiyon, Dram, Tarih
  • Yönetmen: Ridley Scott
  • Oyuncular: Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer
  • IMDb: 7.4
Norman halkından bir şövalye olan Jean de Carrouges ile Le Gris yakın arkadaşlardır. Jean de Carrouges savaştan dönünce Le Gris’in karısına tecavüz ettiği sebebi öne sürülerek yargılandığını öğrenir. Kimse karısı Marguerite’a inanmamaktadır. Konu hükümdara kadar sarfiyat ve iki adamın düello yapmasına karar verilir. Jean de Carrouges kaybederse karısı kazığa bağlanıp yakılacak, Le Gris kazanırsa hatasız olduğu ortaya çıkacaktır.

Rehine – hırsız aşkı: The Town

• Yıl: 2010
  • Tür: Cürüm, Dram, Gerilim
  • Oyuncular: Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm
  • IMDb: 7.5
ABD’nin Boston kentinde bulunan Charlestown isimli bir bölge hırsızlıklarıyla meşhurdur. Hatta hırsızlar burada bir aile üzeredir. Bu hırsızlardan biri olan Dough MacRay, bir banka soygununun önderidir. İşler bozulunca o an müdireyi rehin almak zorunda kalır. Ancak işler planladığı üzere gitmez ve rehinesine karşı hisler beslemeye başlar.

Masumları kurtarmak için yapılan CIA operasyonu: Argo

• Yıl: 2012
  • Tür: Biyografi, Dram, Gerilim
  • Oyuncular: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman
  • IMDb: 7.7
İran’da ihtilal olmuş ve şah devrilmiştir. Bu sırada ABD elçilik binasına girilmiş ve 52 Amerikalı rehin alınmıştır. Öldürülme tehlikesi ile karşı karşıya olan bu şahısları kurtarmak için bir operasyon planlanır. CIA uzmanı Tony Mendez bu vazifesi üstlenir ve bir plan yapar. İnsanların ömrünü kurtarmak için uygulanması gereken bu plan sırasında saniyelerin bile büyük ehemmiyeti vardır.

Gizemli bir kayboluş: Gone Girl

• Yıl: 2014
  • Tür: Dram, Gizem, Gerilim
  • Yönetmen: David Fincher
  • Oyuncular: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris
  • IMDb: 8.1
  • Nick ve Amy kendi halinde evli bir çifttir. Nick bir gün uyandığı vakit Amy’nin ortalarda olmadığını görür. Durum polise bildirilir ve herkes Nick’i cürümler ama adamın husus hakkında hiç bir fikri yoktur. Gizemli kayboluş sırasında yaşanan olaylar niçiniyle Nick kendisini Amy’nin ailesinin elinde bir oyuncağa dönüşmüş olarak bulur. Yaşananların manası nedir, Amy nerededir tam bir gizemdir.
Üstün zekalı bir temizlikçi: Good Will Hunting

• Yıl: 1997
  • Tür: Dram, Romantik
  • Yönetmen: Gus Van Sant
  • Oyuncular: Matt Damon, Robin Williams, Ben Affleck
  • IMDb: 8.3
Yayınlandığı periyot sayısız mükafata layık görülen Good Will Hunting sinemasında, önyargıların yıkılış öyküsünü izliyoruz. Will üstün zekalı bir çocuktur ve bir üniversitede temizlikçidir. Bir gün imkansız bir matematik sorusunu basitçe çözünce bir hocanın dikkatini çeker. Lakin bir sorun vardır, Will haksız bir suçlama niçiniyle mahpusa girmek üzere. Hocanın gayesi artık bu genç adamı mahpustan kurtarmaktır.

Yönetmen, senarist ve oyuncu olarak sayısız sinemaya imza atmış Ben Affleck’in IMDb puanlarına bakılırsa rol aldığı en uygun sinemaları listeleyerek özetlemek gerekirse seyirciye sundukları kıssalardan bahsettik. Favori Ben Affleck sinemanızı yorumlarda paylaşabilirsiniz.