Bölünmüş Bir Okul Bölgesinde Irk Hakkında Konuşmaya Cesaret Etmek

Beykozlu

New member
Leelanau Yarımadası, Michigan haritasında, sivri uçlu kalın bir serçe gibi görünüyor. Eyaletin kuzey kesimlerinde Michigan Gölü ile Grand Traverse Bay arasında yer alır. Kiraz ve erik bahçelerinin, ormanlar ve tarlalarla çevrili uzun yolların ve anıtsal, gerçeküstü kum tepelerinin olduğu bir yer.

Demografik olarak, yarımada ve komşu anakara bundan daha homojen olamazdı; nüfus yüzde 90’ın üzerinde beyaz. Ancak siyasi olarak, bölge keskin bir şekilde bölünmüş durumda. Muhafazakarlar, merkezci bir Cumhuriyetçinin dediği gibi, topraklarının “Ann Arbor kadar maviye” dönmesinden endişe ediyor ve liberaller, Trump 2024 pankartlarını komşuların evlerinin önlerine ve birkaç ev ve kamyonda Konfederasyon bayraklarına asıldığını görüyor. Ekonomisi tarımı, turizmi ve son zamanlarda uzaktan çalışma lüksüne sahip bir insan akınını kapsayan ve evlerin su kenarındaki büyük alanlardan sadece iç kesimlerdeki mobil evlere kadar uzandığı yarımada, 2016’da Donald Trump’a oy verdi. 2020’de Joe Biden için hafif bir fark, çevre ilçeler 2016’da ezici bir şekilde Trump’a gitti ve son seçimde biraz daha az oldu. Wolverine Watchmen milislerinin bazı üyeleri, eyaletin Michigan Demokrat valisini yakınlardaki yazlık evinden kaçırmayı planlamakla suçlanarak yarımadanın tabanındaki Traverse City’de yargılanacak.

Yarımadanın biraz yukarısında, 465 öğrenciye hizmet veren küçük Leland Devlet Okulları Bölgesi var. Yalnız binası, Leland köy merkezinin yukarısında, Michigan Gölü ile Leelanau Gölü arasındaki bir kara kablosu üzerinde, bir Lutheran kilisesinin yanındaki bir tepede oturuyor. Stephanie Long orada okul müfettişidir ve görevdeki ilk günü George Floyd’un polis memurları tarafından öldürülmesinden beş hafta sonra 1 Temmuz 2020’dir. Cinayetin görüntülerine musallat oldu, öğrencilerine ve ailelerine yazmaya karar verdi. “Neden liderlik pozisyonunda olmak,” diye sordu kendi kendine, “liderlik etmeyelim?”

Long, “Bütün beyaz olmayan insanların, sistematik ve sistemik ırkçılık ve hoşgörüsüzlük eylemlerini kınadığımızı açıkça belirtmek için yanlarında durmamıza ihtiyacı var.” 56 yaşındaki Long, Lübnanlı Amerikalı, zeytin tonlu tenli, bir dizi koyu renk saçlı ve birkaç on yıl önce üniversitede disk ve ciritte yarışan bir kadının sağlam yapısına sahip. Kendini beyaz olarak tanımlamıyor, ama öyleymiş gibi yazdı. 1990’lardan beri öğretmen ve okul yöneticisi olarak yaşadığı ve çalıştığı yarımadanın üzerinde ve yakınında beyazı tercih ediyor. Etnisitesini çoğunlukla kendine saklıyor.

Irk ve çeşitlilik hakkında öğretimin müfredatın bir parçası olduğu Leland Devlet Okulu’nun içinde. Kredi… The New York Times için Holly Andres

Long, okuyucularına “deneyimlerimizdeki eşitsizliği ve beyaz olan bizlerin sahip olduğu ayrıcalığı yaratan temel nedenleri” göz önünde bulundurmaları için yalvardı. “Biz yetişkinlerin daha iyisini yapmamız gerekiyor ve yapacağız ve daha iyi olacağız” diye yazdı. Ve “Her büyük sosyal ıslahat hareketi gençlerle başlamıştır.” Ardından, “adil bir dünya” oluşturmaya nasıl başlayacağınız konusunda önerilerde bulundu: “NAACP veya ACLU’ya bağış yapın/veya katılın” Ibram X. Kendi’nin “Nasıl Irkçılığa Karşı Olunur” gibi kitaplar okuyun. “Siyahların Hayatı Önemlidir bölümüne katılın.”

Long, avukat ve ılımlı bir muhafazakar olan eski bir polis memuruyla evlidir; siyasetleri her zaman farklı olmuştur. Görüşlerinin onu yavaşlatmasına izin vermeyecekti. Okulunda derin pedagojik değişiklikler öngördü; sınıflarda kıvılcım yaratan aydınlatıcı tartışmalar ve ötesindeki toplulukta araştırıcı, dönüştürücü konuşmalar hayal etti. Gönder’e bastı.

Cevap olarak bir derece destek geldi. Bir yarımada gazetesinde 200 Leland mezunu tarafından imzalanan bir övgü mektubu yayınlandı. 90’lı yıllarda çocukken, tarım arazilerinin kirazlarını, çileklerini ve kuşkonmazlarını toplayan göçmen ailelerden biriyle birlikte yarımadaya yerleşen İspanyol bir anne olan Rosie Vasquez, Leland okul yönetimine bir e-posta göndererek Long’u alkışladı. bölgenin güzelliği arasında çömelmiş ırkçılıkla yüzleşmek. Engelli insanlarla çalışan bir yönetici olan Vasquez, “Yıllar boyunca, her iki oğlum da basketbol sahasında, futbol sahasında, koridorda veya topluluğumuzda ırkçı yorumlara katlanmak zorunda kaldı. Kocam ve ben de hayatımız boyunca buna katlandık. Leland okulumuzu ve topluluğumuzu seviyoruz, ancak gönül yarası ve acı hepimiz için gerçek.”

Ancak bölgeden öfkeli e-postalar, telefon görüşmeleri ve mektuplar yağdı ve Long’un mesajı yerel haberlere konu oldu ve ülkenin dört bir yanından internet üzerinden yayıldı. Onu “bir rezalet”, “bir Marksist”, “bir hain” olarak etiketlediler. Yüzüne tükürmekten bahsettiler. “Evinizden çıkmamalısınız” diye uyardılar. “Yaşamayı hak etmiyorsun.”

Long, yerel bir sakinden bir yönetim kurulu üyesi tarafından alınan ve kendisine iletilen bir e-postada, “Hepimizin farzedilen ırkçı ve ayrıcalıklılarız” dedi. “Hakaretten öte. Bu doğru değil.” Sakin devam etti, “Bir an önce bir araya gelelim ve Yeni Dünya Düzeni’nin hemen önümüze serilmesinden bahsedelim.”

Leland’den yeni mezun olmuş bir anne ve şu an lise öğrencisi olan bir anne, yönetim kurulu başkanına, “İnsanların ten renginden başka bir şey göremeyen ve isteksiz olan bir resmini çizdi” diye yazdı. “Bu gerçeklerden daha uzak olamaz.”

Başka bir e-postadan: “Okuldaki konuşmalar, öğrencilerin zihinlerini DEĞİŞTİRMEYİ amaçlayan liberal bir önyargıyla çarpıtılacak, onlara MÜCADELE değil. Çocuklarımın bunun bir parçası olmasına izin vermiyorum.”

Ve bir diğeri: “Bize beyaz ayrıcalığını öğretmeye çalışıyor ve bir BLM bölümüne katılmamızı söylüyor. Gerçekten şehirleri yakan, polise saldıran ve ülkemizde şiddeti körükleyen bir grup.”

Ve: “Henüz tanışmadık, bu yüzden benim hakkımda SIFIR biliyorsunuz … veya ailem. Senin hakkında çok şey öğrendim (hepimiz öğrendik),” Uzun okudu. “GÜZEL BİR ŞEKİLDE izleyeceğiz”

O yaz, Long dışarı çıkmaya korktu ve silah taşımayı tartıştı. “Yatakta yatıp düşündüm, Neyi farklı yapabilirdim?” o bana söyledi. “Bu raydan nereye gitti?” Mesajı gönderdiği için pişman değildi – sadece “katıl” kelimesini kullanmamış olmayı ve bunun yerine “hakkında bilgi edinin” gibi bir şey söylemeyi diledi. 2020-21 öğretim yılı yaklaşırken, okulunu ve toplumunu gideceklerini umduğu yere götürecekse, farklı bir şekilde liderlik etmesi gerektiğine karar verdi.

Rosie Vasquez, Leland’in okul müdürü Stephanie Long’u bölgenin ırkçılığına karşı koyduğu için öven bir anne. Kredi… The New York Times için Holly Andres

sonrasında George Floyd’un ölümünün ardından, şirketlerden devlet kurumlarına ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara kadar Amerikan kurumları, kendi kuruluşlarında ırkçılığı ele almak ve toplumdaki yaygınlığına karşı kamuoyu önünde konuşmak için kendilerini muazzam bir baskı altında buldular. Yanıtları – üst düzey yöneticilerin açıklamaları, önyargı karşıtı eğitimler, çeşitlilik girişimleri, isim kampanyaları – samimi ve araştırıcı ya da kendi kendine hizmet eden ve performatif ya da her ikisinden biriydi. Ancak genel etki, polisin elindeki videoya kaydedilmiş ölümlerin döküntülerine, Donald Trump’ın kışkırtıcı söylemine ve Black Lives Matter’ın yükselişine tepki olarak birkaç yıl önce gelenden çok daha belirgindi. Irkçılığa dikkat, ülkenin on yıllardır yaşadığı her şeyden daha görünür ve duyulabilirdi.

Kritik Irk Teorisi Üzerindeki Tartışmayı Anlayın

Kart 1/5

Geniş bir akademik çerçeve.
Eleştirel ırk teorisi veya CRT, ırkçılığın tarihsel kalıplarının hukukta ve diğer çağdaş kurumlarda kök saldığını savunuyor. Teori, ırkçılığın sadece bireysel bir bağnazlık meselesi değil, sistemik bir sorun olduğunu söylüyor.

CRT yeni değil.
2011 yılında ölen meşru bir alim olan Derrick Bell, ırkçılığı Amerikan yaşamının kalıcı bir özelliği olarak anlamanın ne anlama geldiğini araştırmak için onlarca yıl harcadı. Sık sık eleştirel ırk teorisinin vaftiz babası olarak adlandırılır, ancak bu terim 1980’lerde Kimberlé Crenshaw tarafından icat edildi.

Teori yeni bir önem kazanmıştır.
George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinden doğan protestoların ardından, eleştirel ırk teorisi, terimi siyasi bir silah olarak kullanmaya başlayan eski Başkan Trump da dahil olmak üzere muhafazakarlar arasındaki tepkinin bir parçası olarak yeniden ortaya çıktı.

Mevcut tartışma.
CRT eleştirmenleri, tüm beyaz Amerikalıları ırkçı olmakla suçladığını ve ülkeyi bölmek için kullanıldığını savunuyor. Ancak eleştirel ırk teorisyenleri, esas olarak anlayışla ilgilendiklerini söylüyorlar. kurumlarda ve sistemlerde süregelen ırksal eşitsizlikler.

Okullarda bir sıcak düğme sorunu.
Bazı Cumhuriyetçilerin teorinin sınıfları işgal ettiğini söylediği gibi, tartışma okul panolarını savaş alanına çevirdi. Ulusal Okul Kurulları Derneği de dahil olmak üzere eğitim liderleri, CRT’nin K-12 okullarında öğretilmediğini söylüyor.

Yeni vurgu ile vurgulu bir tepki geldi. Eylül 2020’de Seattle bölgesi muhafazakar bir aktivist ve yazar olan Christopher Rufo, “Tucker Carlson Tonight” da FBI ve Hazine Bakanlığı bünyesinde verilen eğitimlerin Amerika’nın “temelde beyaz üstünlükçü bir ulus” olduğunu öğrettiğini ve baskıcı ” beyazlığın özü.” 1970’lerde başlayan bir akademik harekete atıfta bulunarak, bu “eleştirel ırk teorisi kült telkinini” etiketledi; ırkçılığı Amerikan tarihi, hukuku ve toplumunun merkezine yerleştiren bir bakış açısı. Rufo, Trump Beyaz Saray’ı “derhal federal hükümetten kritik yarış eğitimlerini kaldıran bir yürütme emri çıkarmaya” çağırdı. Trump gösteriyi izliyordu ve Ekim ayı sonlarında Rufo, Beyaz Saray’da bir icra emri taslağı hazırlamaya yardım ediyordu.

Rufo kısa süre sonra Twitter takipçilerine, şirketlerde, orduda veya K-12 eğitiminde eleştirel ırk teorisi, CRT öğretimi hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgilenip ilgilenmeyeceklerini sordu. Eğitimi seçtiler. Manhattan Enstitüsü tarafından yayınlanan sağ eğilimli City Journal için bu konuda haber yapmaya başladı ve Fox’un müdavimi haline geldi ve burada devlet okullarında ırk konularında ilerici pedagoji hakkında alarmlar verdi – ve daha sonra giderek artan bir şekilde cinsiyet ve cinsellik. Seattle ve San Diego’daki öğretmenlerin, “devlet okullarının ‘Siyah ve esmer çocukların ruhlarını öldürmekten’ suçlu olduğunu” savunan bir aktivist tarafından eğitildiğini ve Springfield, Mo.’daki öğretmenlere “kendilerini bulmaları” söylendiğini bildirdi. ” — ırk, cinsiyet ve cinsel kimliklerine göre — bir “baskı matrisi” üzerinde. Yazdığı bu zihniyet, sınıflara giriyordu. Üçüncü sınıf öğrencilerinin “ırksal kimliklerini yıkmaları ve ardından kendilerini ‘güç ve ayrıcalıklarına’ göre sıralamaları” istenen ebeveyn hesaplarından alıntı yaptı.

Bu arada veli örgütleri okullarda ilerici eğilimlerle mücadele etmek için ortaya çıktılar – bir grup, Özgürlük İçin Anneler, 40 eyalette 200’den fazla bölüme sahip ve 100.000’den fazla üyeye sahip – ve Rufo, Florida, Michigan ve Idaho gibi eyaletlerde politikacılara tavsiyelerde bulundu: CRT’nin genç beyinlere bulaşmasını yaydığını öne sürdüğü şeyleri önlemek için faturalar yazmak üzerine. Michigan’ın Cumhuriyet kontrolündeki Eyalet Senatosu’nda bekleyen mevzuat, “aşağıdaki Amerikan karşıtı ve ırkçı teorilerin” herhangi birinin öğretilmesini yasaklayacaktır: “Birleşik Devletler temelde ırkçı bir ülkedir”, “bir bireyin ırkı nedeniyle , bilinçli veya bilinçsiz olarak doğası gereği ırkçı veya baskıcıdır” ve “cinsiyet, ırk, etnik köken, din, renk veya ulusal köken nedeniyle bireyler, geçmişte aynı cinsiyetten diğer üyeler tarafından işlenen eylemlerden doğal olarak sorumludur, ırk, etnik köken, din, renk veya ulusal köken.” Benzer bir yasa, Demokratların oy vermeyi reddetmesinin ardından geçen yıl eyaletin Temsilciler Meclisi’nden geçti.

Geçen bahar ve yaza gelindiğinde, pedagojiye yönelik öfke -velilerin Kovid okullarının kapanması konusundaki hayal kırıklığı ve zorunlu maskelemeye karşı direnişle birleştiğinde- ülke çapındaki okul yönetim kurullarının halka açık toplantılarını şarkı söyleme, çığlık atma, tehditler ve bir babanın sürüklenmesi gibi patlak veren olaylara dönüştürdü. kelepçeli uzakta. Virginia’da, 2021 sonbaharında, Cumhuriyetçi vali adayı Glenn Youngkin, okullarda CRT suçlamalarını kullanarak kendini geriden gelen bir zafere atladı ve anketler, iddiaların yoğun oy kullanan ilçelerde bile iyi oynadığını öne sürdü. Biden için bir yıl önce. Tanınmış bir Cumhuriyetçi stratejist bana parti adaylarının okullarda CRT’yi yalnızca Cumhuriyetçileri harekete geçirmenin değil, aynı zamanda bu yılki ara sınavlarda bağımsızları ve ılımlı Demokratları kazanmanın bir yolu olarak vurgulayacağını söyledi.

Sol, CRT etiketinin siyasi oportünizm, alaycı bir markalaşma, ırkçı bir “köpek düdüğü” ve bir “öcü” anlamına geldiğini yüksek sesle karşı çıktı, teorinin üst düzey akademinin köşeleriyle sınırlı olduğunu ve o zaman bağnaz hayallerin bir ürünü olduğunu söyledi. K-12 eğitimine geldi. 10 eyalette bir düzineden fazla bölgede iki düzineden fazla öğretmen, idareci, müfettiş ve eğitim danışmanıyla konuştum ve bu kadar hızlı bir şekilde şiddetli bir tartışmanın ne hale geldiğini anlamaya çalıştım. Ülke çapındaki okullar ırk konusunda ilerici bir bakış açısı benimsiyor muydu? Ve eğer öyleyse, ne ölçüde? Kişotvari bir görevdi. Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli yerel ve eyalet yönetişimi düzenlemeleri altında faaliyet gösteren yaklaşık 13.500 okul bölgesi vardır ve nihayet hepsi, müdürler ve bölge müfettişleri tarafından farklı derecelerde yönlendirilen bireysel öğretmenler tarafından yönetilen bireysel sınıflarla dolu bireysel okullardan oluşur. . Yine de konuşmalarımdan iki şey açıkça ortaya çıktı: birçok okulun Islahat’a doğru adım adım ya da yalpaladığı ve bölge liderlerinin, ilginin getirebileceği her şeyi tüketen kin korkusuyla sınıflarını gözlemlememe izin vermekte temkinli davrandıkları.

Philadelphia, girmeme izin veren bir bölgeydi. Biden’ın 2020’de oyların yüzde 81’ini aldığı o şehirde, bölgenin en önemli isimlerinden Ismael Jimenez’in sözleriyle, siyasi atmosfer “müfredatı sömürgeleştirme” için ortak bir programa engel teşkil etmiyordu. sosyal bilgiler müfredat direktörü. Hedefin, “dar normatif liberal duruşları bozmak” ve “merkezsiz, Avrupa merkezli, doğrusal, büyük beyaz adam tarih yazımı” olduğunu söyledi. Philadelphia’daki üç okulda, Central High’daki genç beyaz bir öğretmen olan Kristen Peeples’ın 10. sınıf öğrencileri için -beyaz, Siyah, Asyalı, Hispanik- köle isyanları ile mevcut beyaz üstünlüğünü yok etme ihtiyacı arasında sıkı bir bağlantı kurmasına benzer anlar gördüm. . Ders, Peeples’ın sınıf ekranına yansıttığı bir satırı açıklamasıyla sona erdi. Bu, teolog Richard Shaull’un, Paulo Freire’nin CRT için ufuk açıcı olan ve günümüzün ilerici eğitimcileri tarafından sıklıkla başvurulan “Ezilenlerin Pedagojisi” kitabının önsözünde yer alan bir paragrafın anlatımıydı: “Tarafsız eğitim diye bir şey yoktur. Eğitim ya uygunluk ya da özgürlük getirmek için bir araç olarak işlev görür.”

Long’un okul bölgesinde, politik ortam Philadelphia’nınkine hiç benzemiyordu; açılış mesajına verilen yanıt bunu açıkça ortaya koymuştu. “Kovulmamın kimseye faydası yok,” dedi bana. Bu nedenle, 2020-21 eğitim yılı başlarken daha ince bir stratejiye geçmeye karar verdi. Yeniden kalibre edilmiş yaklaşımını, bir bardak suya boya damlacıkları sokmaya benzetti; sıvı, okulunun müfredatı ve onu çevreleyen kültürdü. “İlk başta, suyu çok az, belki de algılanamayacak şekilde değiştirecek, ancak yeterince damla eklediğinizde su renk değiştirecek.”

Leland, küçük çocukların sınıfları için daha çeşitli kitaplar satın almadan önce, burada gösterilen öğretmen Ashley Suttmann, “kitaplarımızdaki çeşitlilik, onların çoğunlukla hayvan olan karakterler hakkında olduğu anlamına geliyordu” dedi. Kredi… The New York Times için Holly Andres

Stephanie Uzun Flint’in orta sınıf bir banliyösünde büyümüş, Lübnan’dan göç etmiş büyükanne ve büyükbabaları İngilizce bilmeyen ve “hayattaki tüm amacı”, “çocuklarının Amerika’da başarılı olması, eğitim almaları” olan bir baba ile büyüdü. ve katkıda bulunmak. Öyleydi: Başını eğ, kapa çeneni, şikayet etme, herkesi alt et ve işe yarayacak.” O şöyle anlattı: “Beyaz olmadığımı hatırlayabildiğim andan itibaren kesinlikle farkındaydım. Beyaz, farklı bir şekilde çok medeni olan aileler anlamına geliyordu. Bunu söylemek garip bir şey. Okul beyazdı. Öğretmenlerin hepsi beyazdı. Adını nasıl koyacağımı bilmiyordum ama nasıl bir his olduğunu biliyordum.”

Başka ırksal gerçekler de vardı. Çocukken, Johnnie’nin yanından geçen, Siyah olan ve ailesinin evinde yaşayan, temizlikçi olarak çalışan ve çocuklara ebeveynlik yapan bir kadının düşük statüsünü hissetti. Johnnie annesi tarafından aniden kovulduktan sonra bunu çok daha keskin hissetti, çünkü Long’a göre küçük kız kardeşi Johnnie’ye “Anne” diyordu. İşten çıkarma, çocuklar okuldayken gerçekleştirildi; vedalar yoktu. Long 16 yaşında ve ehliyetini aldığında, biraz dedektiflik yaptı ve o ve kız kardeşi, Johnnie’yi Flint’te düşük gelirli bir konut kompleksinde yaşarken buldu. Sevgilerini ifade etmeyi planladılar, ancak aradan geçen yıllarda Johnnie bunama tarafından ele geçirildi. Kızları hiç hatırlamıyordu.

Long’un, neredeyse bir avuç Siyah öğrencinin bulunduğu bir bölge olan Leland’da müfettiş olarak ilk yılında, kamu açıklamalarından çekildi. Yine de iç ölçüleri damlacıklar kadar küçük değildi. Bir fakülte eğitimi vermesi için Chicago’dan eski bir siyah müdür olan Monarch Education Consultants’dan Cheryl Watkins’i tuttu. Sunum, “ırkçılık gerçek pandemidir” yazan bir pankartın yansıtılan fotoğrafından, her katılımcının ırk ve cinsiyete dayalı ayrıcalığını puanlayan bir alıştırmaya taşındı. Ekranda kalın çizgilerle boyanmış George Floyd’un bir görüntüsü parlıyordu. Irkçılıkla aktif olarak nasıl mücadele edileceğine dair bir bölüm vardı, ardından gülümseyen genç beyaz bir adamın onaylayan bir slaydı şöyleydi: “Bugün halamı kaybettim. … O ölmedi, sadece ırkçı.”

Long ayrıca, ilk seçimi Robin DiAngelo’nun 2018’de yayınlanan ve beyazların sistemik ırkçılığın tamamen reddedildiğini iddia eden “Beyaz Kırılganlık” olan gönüllü bir fakülte kitap grubu kurdu. 2000 yılından beri Leland özel eğitim öğretmeni olan ve fakültenin tek Siyah üyesi olan Kim Fowler, gruba katıldığını ve sessizce oturduğunu söyledi: BT.”

Fowler, konuşmaları karıştırmak için “bir ayak parmağı koymak” için Long’a kredi verdi. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, bu yaz okulda “Bana veya çocuklarıma ne olduğu hakkında birkaç kişiyle konuştum” dedi. “Ama kendime çok şey saklıyorum. Bazı çocuklar nefeslerinin altında veya arkamdan N-kelimesi derlerdi. Hiçbir şey söylemedim. Pek çok Siyah insanın uğraştığı yol aşağı yukarı budur; omzunuzda bir çip olduğunu düşünmelerinin diğer insanlar için rahatsız edici olduğunu düşünüyoruz, insanlar deva yapmıyorlar gibi. Öyleyse devam et. Siyah olmayan birine bu ülkede hayatınızı nasıl yaşadığınızı açıklamak zor. Hâlâ keyifle yaşıyorsun hayatını ama soruyorsun: İnsanlara güvenebilir miyim? Arkamdan benden nefret mi ediyorlar?”

Long’un ilk önlemlerinden biri, daha genç sınıflardaki sınıflar için çeşitli karakterler içeren kitapların satın alınmasını onaylamaktı. O zamana kadar, birinci ve ikinci sınıfları harmanlanmış bir sınıfa öğreten Ashley Suttmann, “Kitaplarımızdaki çeşitlilik, çoğunlukla hayvan olan karakterler hakkında olduğu anlamına geliyordu” dedi. Long’un ilk yılında bir gün, düzenli gezilerinde Suttmann’ın sınıfına bakarken, Suttmann öğrencilere okumak isteyip istemediğini sordu. Beyaz tahtanın kenarına resimli kitaplar dizilmişti ve Long’un gözleri “Salam Alaikum” başlıklı bir kitaba takıldı. “Ondan önce, bir sınıfta Arap karakterli bir kitap görmemiştim” diye hatırlıyordu. Arapça konuşan ebeveynler ve büyükanne ve büyükbabalarla büyüdüğü için kendini Arap olarak tanımlıyor. Kitabı seçti. “Kendi eğitimim boyunca, üniversiteye kadar hiçbir zaman bir kitapta, bir şiirde Arap bir kişinin temsilini görmedim; çarpıcı hissettirdi.”

Ayaklarının dibindeki halının üzerinde oturan çocuklara şunu söylemek için duraksayarak yüksek sesle okudu: Selamün aleyküm “Barış seninle olsun” anlamına gelir, büyürken duyduğu bir şeydi. “Ben Lübnanlıyım” dedi. “Lübnan Ortadoğu’da bir ülkedir. Irak veya Suudi Arabistan gibi diğer Orta Doğu ülkelerini duymuş olabilirsiniz. Bunlar da Arap dilini konuşan ülkelerdir.”

Hepsi buydu. “15 dakika sürdüğünden şüpheliyim” dedi bana. “Ama dışarı çıktığımda terliyordum” – terliyor çünkü kendini ifşa etmişti ve haber anne ve babasına geri dönerse ve topluma yayılırsa, Islahat’taki çabaları, “kızgın bir öfkenin haçlı seferi” olarak görülecekti. Arap kadını.”

Ashley Suttmann öğrencileriyle birlikte. Kredi… The New York Times için Holly Andres

sonbaharında 2021’de uzun sarı saçları olan ve bol, bilek hizasında siyah bir elbise giyen Suttmann’ın “Bizim Cildimiz: Irk Hakkında İlk Konuşma” resimli kitabını yüksek sesle okumasını izledim. Okulun satın aldığı yeni kitaplardan bir diğeriydi. 20’ye yakın beyaz çocuk, bir İspanyol ve 6-8 yaşlarında bir Asyalı kız, Batman logosu, gülen surat gibi her türlü motifi olan Covid maskeleriyle mor bir halının üzerine oturdu. Kitap, Long’un Traverse City’de İngilizce öğretmeniyken öğrencisi olan Siyahi bir yazar olan Megan Madison’a aitti. Kitap, insan cilt tonlarının geniş yelpazesini kutlayarak başladı. Sonra Suttmann şunları okudu: “ ‘Uzun zaman önce, siz doğmadan çok önce, bir grup beyaz insan ırk denen bir fikir uydurdu. İnsanları ten rengine göre ayırdılar ve beyazların daha iyi, daha akıllı, daha güzel olduğunu ve herkesten daha fazlasını hak ettiklerini söylediler.’” Suttmann gözlerini sayfadan kaldırdı. “Seni üzüyorsa elini kaldır.”

Bir öğrenci gönüllü olarak “Bunu duymuştum” dedi. “Televizyondaydı. Otobüse binen kahverengi insanlardı.”

“Harriet Tubman!” bir çocuk bağırdı.

Suttmann’ın çağırdığı bir sonraki çocuk şöyle dedi: “Uzun zaman önce büyük bir savaş yaşadılar. Beyazlar büyük okulu, Siyahlar küçük okulu aldı. Ama büyük bir savaşları vardı ve Siyahlar büyük okula gitmek zorunda kaldı.”

Suttmann kitaba geri döndü, ırkçılık örneklerini okudu ve son sayfasına ulaştı: “ ‘İnsanlar her zaman, hatta şu anda bile, doğruyu söyleyerek ve duygularını paylaşarak ırksal adalet için çalışıyorlar.’ işaretleri tutan renkler: “Siyahilerin Hayatı Önemlidir”, “Protestolar İlerlemedir.” Okudu: “ ‘Cesurca BU DOĞRU OLMADIĞINI söyleyerek! Protesto yürüyüşü yaparak, bizi bir araya getiren şarkılar söyleyerek, haksız kuralları değiştirerek, öğreterek, yardım ederek, öğrenerek ve dinleyerek. Biz de yapabiliriz.”

Suttmann, 12 yıllık kariyerini Leland’ın okulunda geçirdi. Okula gittiği, kocasıyla ortaokul aşkı olduğu ve şimdi iki çocuğunu gönderdikleri yer orası. Öğretmenliğin yanı sıra, Leland’in 4 Temmuz geçit töreninin baş organizatörüdür. 2022’nin temasını yerel bir taşın tonu olan “Kırmızı, Beyaz ve Leland Mavisi” olarak adlandırarak, “Bu vatansever ve oldukça harika” dedi. Ancak bölgenin çeşitlilik eksikliğinden, Leland’ın öğrencilerinin “Amerika’da Siyah ya da esmer olmanın daha zor olduğunu fark etmeden” büyüyebileceklerinden yakınıyordu. Bir ilçe yol komiserinin 2020 komisyon toplantısında ve yerel halk radyosunda Black Lives Matter hakkındaki tiradları hakkında üzgündü: “N-kelimesini tekrar tekrar kullandı ve daha sonra her yerde onu destekleyen işaretler vardı.”

Adam istifaya zorlandı, ancak Suttmann için, Trump’ın başkanlığı tarafından yarımadada serbest bırakılmış görünen açık ırkçılığı somutlaştırdı. Birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinden bazıları, “güzel kalpleri ve beyinleriyle eve gidiyor ve sevdikleri insanlardan nefret dolu şeyler duyuyorlar” dedi. Long’un aldığını hissettiği ilham verici duruşla birleşince, topluluğun bazı kısımlarında gizlenenlere dair duygusu, öğretisini etkiledi. Ayrıca “Beyaz Kırılganlık” kitap grubuna katılımından ve Diverse Spines adlı bir web sitesinden kendi okumasından da etkilendi. Tüm bunlar onu, “Bizim Cildimiz”de veya “En Genç Yürüyüşçü” adlı başka bir resimli kitapta özetlenen öğretimi “öğrencilerime kasten bu tür bir öğretimi sunmaya” yönlendirdi. Şimdiye kadar, ebeveynlerden yalnızca dağınık şikayetler aldı, ancak, “Birden çok insanın ‘Siyahların Hayatı Önemlidir müfettişi nasıl gidiyor?’ diye sorduğunu söyledi. Bu yazının çıkmasından ve ailelerin çocuklarını artık sınıfımda istememesinden korkuyorum. Okulumuza zarar verirsem, bu bana zarar verir.”

Kocası Logan Suttmann bir okul yönetim kurulu üyesidir ve bölgenin orijinal binasının bir kopyasını, kerestecilerin aileleriyle birlikte yerleştiği Michigan Gölü’ndeki bir adada tek odalı bir okul evini tamamen kendi elleriyle inşa ederek yaklaşan gönüllü çalışmasından bahsetti. 19. yüzyılda. Geçmişten günümüze Leland’a coşkulu bir bağlılık yayıyor. Long’un açılış mesajı hakkında “Her şeye katılıyorum” dedi. “Ama okulumuzun büyük destekçisi olan aileleri bu yüzden kaybettik. Ben daha yolun ortasındayım. Herkesi mutlu etmeye çalışıyorum.” O, hatalı bir ısıtma sistemini, sızdıran bir çatıyı, koridor zemininden su gönderen bir drenaj sorunu gibi şeyler için, toplum oylamasıyla okul fonu harçlarının geçmesinden sorumlu yönetim kurulu üyesidir. Long’un gelişinden bu yana, hafızasında eşi benzeri olmayan, bakım finansmanı konusunda iki oy okulun aleyhine gitti ve fon en sonunda onaylandığında, bu Mayıs’ta üçüncü bir denemede, en ince marjlarla yapıldı.

Chris Butz, eşi Angie, evlat edindikleri dört çocuğundan üçü ve bir torunu ile birlikte. Bölgedeki sistemik ırkçılık hakkında konuşmanın, onlarınki gibi karışık ırktan aileler için “evde bir teneke kutuya” neden olabileceğinden korkuyordu. Kredi… The New York Times için Holly Andres

Avcılık ve balık tutma rehberi Chris Butz ve karısı Angie, Floyd sonrası açıklamasından kısa bir süre sonra çocuklarını Long’un okulundan alan ebeveynler arasında. Çiftin bir büyük biyolojik beyaz çocuğu ve Siyah olan dört evlatlık çocuğu var. Evlat edinilen çocuklarından üçü şimdi Traverse City’deki özel bir Hıristiyan okuluna kayıtlı; dördünün en büyüğü kozmetoloji okulunda. Butz, “Long’un niyetinin iyi olduğuna inanıyorum, ancak ‘sistemik ırkçılık’ çok güçlü. Tanım olarak, bir kurumda veya toplumda yaygın olduğu anlamına gelir ve ben bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Toplumu çocuklarıma karşı böyle görmüyorum. Gerçekçi bir şekilde bazı ırksal meseleler olduğunu söylemek yerine insanları birbirine düşürmek için kullanılan bir terim, nasıl bir araya gelip bunlar üzerinde çalışırız?” Ve ekledi, “Bizimki gibi aileler için, evlat edinme yaralarının yanı sıra potansiyel olarak büyük sorunlara neden oluyorsunuz – potansiyel olarak evde bir teneke kutuya neden oluyorsunuz.”

Leland’den 10 mil ötede, kendisi ve kocasının sahip olduğu göl kıyısındaki bir galeride çalışmalarını satan manzara ressamı Brenda Clark, kendisini ve kocasını “birçok insandan daha liberal” olarak tanımladı. İki kızlarından biri, Long müfettiş olmadan hemen önce Leland’den mezun oldu ve diğeri bu sonbaharda orada bir kıdemli olacak. Clark, Long’un devralmasından bu yana çiftin okulla olan ilişkilerinden geri adım attığını söyledi. “Artık okul bağış toplama sürecine dahil olmamaya mecbur hissediyorum” dedi. “Stephanie’nin ilk mektubu – bir emir gibi geldi. Bana bunu yapmamı söylemene ihtiyacım yok. Burada pek çok insan tanıyoruz ve bu pek çok kişiyi böldü. Görmek üzücüydü. Küçük bir kasabada, küçük bir okul sisteminde buna ihtiyacınız yok.”

Leland Devlet Okulu’nda sosyal bilgiler dersinde sınıf içi tartışmalar için ders planları ve sorular. Kredi… The New York Times için Holly Andres

Bir öğleden sonra bu Geçtiğimiz Şubat ayında, 20’li yaşlarının ortalarında birinci sınıf sosyal bilgiler öğretmeni olan Emily Piro, bir kazak ceketi ve pantolonu giymiş, sekizinci sınıf ABD tarihini öğretirken endişeli terlemenin eşiğindeydi. “Arketip nedir?” dikdörtgen masalarda oturan öğrencilerine sordu.

“Tek boyutlu bir karakter” dedi.

“Önyargılı olabilir mi?”

“O olabilir. Bir başkanla, onun hatalarını içermeyebilir.”

Dersten önce öğrenciler, Piro’nun hazırladığı bir broşürü okudular: “Son zamanlarda, tarihsel bir şahsiyetin sadece arketiplerinden ziyade yaşamının tüm bölümleri hakkında konuşmak popüler hale geldi.” Sonra: “Bu, tipik olarak bir kahraman olarak tasvir edilen birinin hayatının olumsuz kısımlarını içerir. (Thomas Jefferson.) ABD hükümetine çok katkıda bulunmalarına rağmen köle sahibi olabilecekleri, Yerli insanları öldürmüş olabilecekleri vs. örnekler verilebilir.”

“Kötü bir insan olmak başarılarınızı azaltır mı?” şimdi sordu.

“Öyle derim ki.”

Başka bir öğrenci, “Kendinizin yargıcı olmalısınız” dedi. “Bütün yönlerine bakmalısın. Kanunlar sürekli değişiyor.”

“Evet,” dedi üçüncüsü. “Yasa, insanların iç pusulasını etkiler.”

Piro, “Başka bir seviye düşünmeni istiyorum,” dedi. “İnsanların ve ülkenin iyi ve kötü yanlarını biliyorsak, bu bizi daha güçlü mü, yoksa zayıf mı yapar?”

Anksiyetesinin büyük ölçüde odanın arka tarafındaki varlığımdan kaynaklandığı ortaya çıktı. Daha sonra, yaşadığı okuldan sekiz mil uzakta, büyükanne ve büyükbabasının evinden Zoom aracılığıyla bana “Büyükannem ve büyükbabam ve büyükannem ve büyükbabam buralı” dedi. “Şu anda ne kadar yüksek sesle konuştuğumu merak ediyorum. İnsanlarım benim için gerçekten önemli. Ama halkım her zaman her şeyde haklı değildir ve ben her zaman her şeyde haklı değilim. Topluluklar her zaman aynı fikirde değil ama ben bu topluluğu seviyorum. Buradaki güzel manzarayı, buradaki doğal tarihi seviyorum – burada bir hayat kurmak istiyorum.” Dedi ki: “Benim için tarih öğretmek sohbet etmekle ilgilidir. Ama her iki tarafta da ya hep ya hiç hissi var.”

Bir yanda “öğretmen olarak apolitik olmanın ülkü son zamanlarda değişti – sosyal adalet açısından politik olmak önemli görülüyor; ya her şey yolundasın ya da ırkçısın.” Öte yandan, “kurucu babaların köle sahibi olmasından, Thomas Jefferson’ın ülkemiz için yaptıklarından ama bazılarının onun tam bir ding-dong olduğunu söylediğinden bahsederseniz ve iyi bir kaynak kombinasyonu sağlarsanız, öğrencileri Jefferson’ın kusurlu olduğunu düşünmeye yöneltiyor ve bu eleştirel ırk teorisi olarak görülebilir. Çocuklarımıza beyin yıkamaya çalışmıyorum. Ben sadece iyi bir öğretmen olmak istiyorum. Ama senin için gelecek hayali bir dirgen ordusu varmış gibi hissediyorum.”

Long’un liderliğinin Piro’nun sınıfa getirdiği karmaşıklığı tam olarak ne kadar etkilediğini söylemek zordu. Piro, kendi materyalinin büyük bir kısmını şekillendirdi ve çizimi eğitim-okul derslerinden Daniel Boone’un arketipiyle ilgili bir podcast’e kadar bir dizi perspektiften tanımladı. Long, dedi, “destekleyici bir alan” kurdu.

Karen Kirt, Leland Devlet Okulu’nda sosyal bilgiler öğretmeni. Kredi… The New York Times için Holly Andres

Kıdemli bir sosyal bilgiler öğretmeni olan Karen Kirt, Long’un etkisi hakkında daha kesindi. Long’un ilk söyleminden bu yana fakültenin öğretme biçiminde “gerileme oldu” dedi. “Irk hakkında nasıl konuştuğumuz konusunda daha dikkatli olmamız gerekiyordu çünkü pek çok aile üzgündü. ’60 Minutes’ birkaç yıl önce Afro-Amerikalıların mağazalara girdiklerinde nasıl daha fazla izlendiğine dair bir bölüm yaptı ve geçmişte, Amerika’da hala ırkçılık olduğunu gösteren bunun kliplerini sınıfımda oynattım. Ben ömrüm yok, şimdi yapardım.” İşinden korkmadığını açıkladı. “İhtiyat, aileleri gücendirmemek için. Leelanau County’de tüm spektrum bizde. Birlikte büyüdüğüm bazı insanlar benimkiyle tamamen zıt görüşlere sahipler ama benim için her şeyi yaparlar.”

Kirt’ün tanımladığı kutup karşıtları, Leland’den 30 mil aşağıda, Traverse City’de geçen ilkbahar ve yaz aylarında şiddetli bir şekilde çatıştı. Nisan 2021’de, Traverse City lise öğrencileri de dahil olmak üzere bir grup genç Snapchat’te ırkçı ve Yahudi karşıtı mesajlar yayınladı ve bir köle müzayedesi düzenledi, iki ırklı bir Traverse City 10. Satılık. Buna karşılık, Traverse City okul kurulu bir ırkçılık karşıtı kararı değerlendirdi ve aylarca süren kamuya açık oturumlar düzenledi. Dolu yönetim kurulu toplantılarında, kürsüye çıkan birkaç Siyah vatandaş – Traverse City’nin nüfusunun yüzde 1’i Siyah – kendilerinin ve çocuklarının karşılaştığı ırkçılık hakkında tanıklık etti. Kararın beyaz savunucuları, elleri kalplerinin üzerinde durarak, Rahip Dr. Martin Luther King Jr.’ın sözlerini okudular.

Kınayanlar King’e de atıfta bulunarak, kararın – “öğrencilerin çeşitlilik, eşitlik, katılım ve aidiyet konularında öğrenmesi için sürekli fırsatlar” sağlama vaadiyle – beyaz ırkçılığı varsaydığını ve içeriği tanımak yerine insanları ten rengine indirdiğini savundu. onların karakterinden. “Uyan!” diye bağırdı beyaz bir kadın. “Bu, MLK’nın yaşadığı ve uğruna öldüğü şeyin tam tersi.” Karara karşı mücadele eden bir ebeveyn grubu, “ırkçı pislikler” ve “çocuklarınız [küfür] ırkçıların bir parçası çünkü SİZ [KÖTÜ] IRKÇILARIN PARÇASISINIZ” gibi hakaret içeren bir dizi e-posta aldı. Duruşmalarda, Covid politikası haykırışa sızdı. Bir emlakçı olan beyaz bir anne, boşandıktan sonra bir buçuk yıl boyunca evlerini temizlediğini, “başkalarının tuvaletlerini ovduğunu” ve çocuklarını neredeyse yoksul bıraktıktan sonra yönetim kuruluna hem zorunlu maskeleme hem de CRT’nin “uyandırılmış ideolojisini” empoze etmeye çalıştığı için. Onun için her şey özgürlüğe bir saldırıydı – bedensel, entelektüel. Kürsüde, Amerikan Devrimi’nin savaş çığlığını aktardı: “Bana özgürlük ver ya da ölüm ver.”

Leland’da bir başka kıdemli öğretmen olan Paula Kelly, Şubat 2022’de bir gün çağdaş konular dersi için Snapchat müzayedesini bir derse dahil etti. Kelly, 10-12. Olay, Yeniden Yapılanma dönemi linç çetelerini ve çağdaş eşcinsel karşıtı şiddeti tartışıyor. Nefret suçları kavramını tanıttı. “Adalet neye benziyor?” “Geçmişin yanlışlarını düzeltmek bizim sorumluluğumuz nedir?” diye sordu. Öğrenciler yanıtlarında kararsızdı, ancak Kelly bu tür konuşmaların yakında tamamen imkansız olacağından endişeleniyordu. Long’un desteğini not etti ama “O sınıftaki tek usta o değil” dedi. Ebeveynler, topluluk, Yasama Meclisinde bekleyen sözde CRT karşıtı yasa tasarısı vardı. Tasarı, belki de kaderi belirsiz kaldığı için birçok öğretmenin zihninde ön planda görünmüyordu, ancak Kelly’nin üzerinde ağırdı. “Yasa geçtikten sonra sessiz bir sınıf düşünün” dedi. “Korktuğum şey bu. Bir tartışmayı teşvik edemeyeceğimi. ” 20 yıl öğretmen ve okul kütüphanecisi olarak çalıştıktan sonra Haziran ayında emekli oldu, çünkü bana söylediğine göre “dış baskılar”.

Leland’da büyümüş bir yazar olan Megan Madison, “İnsanların benim için sevgi dolu bir ortam yaratmak istediğinden şüphem yok, ama aslında yaşadığım şey çok ama çok acı vericiydi” dedi. Kredi… The New York Times için Holly Andres

2021-22 yılı boyunca, Artımlılık dediği şeye uzun süre takılıp kaldı, ancak o sonbaharda Ruby Bridges’i Leland’in ilkokul öğrencileriyle konuşmaya davet ettiğinde bir şans aldı. Bridges’in 2009 yılında yayınlanan resimli kitabı “Ruby Bridges Goes to School”, yazarın 1960 yılında 6 yaşındayken New Orleans’taki bir ilkokula entegre olan yalnız Siyah çocuk olarak yaşadığı çileyi konu edince Tennessee ve Pennsylvania’da ailelerin öfkesini ateşledi. Kitap, Bridges’in beyaz arkadaşlar edinmesiyle ilgili mutlu bir sayfaya sarsıcı bir hızla ilerlese de, beyazlar hakkında çok sert ve yeterince “kurtarıcı” olmadığı için eleştirildi. Aralık ayında, sanal bir sunumda Bridges, Leland’ın çocuklarına kitapta olmayan şeyleri anlattı, örneğin okulun dışındaki beyaz mafya, içinde Siyah bir oyuncak bebek olan açık bir tahta kutu, sembolik bir tabut taşıyordu. Bridges’in konuşmasının ardından topluluk, kamuoyu önünde herhangi bir itirazda bulunmadı.

Ardından, ilkbaharda Long, Long’un eski öğrencisi ve “Bizim Cildimiz”in yazarı Megan Madison’ı mezuniyet konuşmacısı olmaya davet etti. Mayıs ayı sonlarında, spor salonunun tonozlu tavanının altında, Leland’in onlarca yıl boyunca galip gelen spor takımlarının duvarlarını süsleyen mor ve beyaz pankartlarla, okulun yükselen son sınıfları mezunları tek bir taban çizgisinin gerisinde yerlerine oturttu. Aileler sahanın bir uzunluğunun üzerinde tribünleri doldurdular, öğretim üyeleri ve personel mezunların karşısında oturdu ve Madison portatif bir sahnede gülümseyerek durdu, “dehşete kapıldı” ve merak etti, daha sonra “beni hala sevecekler mi?” Dedi. bu konuşmadan sonra. Kürsüde kendini ve zamirlerini tanıttı. “Buralı olmaktan gurur duyuyorum” dedi. “Büyüdüğüm zaman insanlar bana her zaman buranın özel bir yer olduğunu söylediler. Ve anlamadım. Şimdi Harlem’de yaşıyor – “buraya ev dediğimiz için bizi neyin şanslı kıldığını gerçekten anlamak için ayrılmamız gerekti.”

2000’lerin ortalarında, Traverse City lisesinde bana, bazı yönlerden çok dahil olduğunu söyledi. Üniversite amigo kızı ve mezuniyet kraliçesiydi. Ancak mezuniyet dansında, bir grup öğrencinin gitmeyi reddettiğini ve kamyonlarında Konfederasyon bayraklarıyla otoparkta alternatif bir dans düzenlediğini hatırladı. Okulun Elton John’un müzikal “Aida” prodüksiyonunda başrolü üstlendi – beyaz çocukların bronzlaştırıcı veya tamamen siyah yüzlü Mısırlılar veya Nubyalılar oynayan destekleyici kadrosuyla. “Ayrıca, “Lisenin her yerine” TV dizisi “The Little Rascals”daki yalnız Siyah çocuk karakterinin Karabuğday posterlerini astığı bir olay vardı. Hızla indirildiler, ancak tartışılmadı. Her şey kafa karıştırıcı geliyordu. İnsanların benim için sevgi dolu bir ortam yaratmak istediğinden şüphem yok ama aslında yaşadığım şey çok ama çok acı vericiydi ve sessizlik kültürü yaşadığım acıyı anlatmamı imkansız hale getirdi. Yapmayı öğrendim. benim o ortamda yüzebilecek bir versiyonum.” Ancak, sosyal politika alanında üniversiteye ve yüksek lisans okuluna gittiğinde, eleştirel ırk teorisyenlerinin ve Amerikan ırkçılığının diğer analistlerinin yazılarıyla karşılaştığını ve “Ben deli değilim; bütün bunlar için kelimeler var, seni sevdiğimiz ama sevilmediğimizin söylenmesi için.” Şimdi geçmişi ve yüksek lisans çalışmaları, çocuk kitaplarını, New York City’den Dallas’a öğretmenler için önyargı karşıtı bir eğitmen olarak çalışmasını ve Leland’deki konuşmasını etkiledi.

“Nasılsın?” mezunlara sordu. Ve çok geçmeden: “Şu anda dünyada bir sürü kötü şey oluyor. O şeylerden bazıları nelerdir?”

Bir öğrenci “İklim değişikliği” diye seslendi.

“Ukrayna.”

“Beyaz üstünlüğü.”

Beyaz üstünlüğü, diye tekrarladı Madison.

Long sahnede Madison’ın arkasında, Leland’in yönetim kurulu üyeleri yanında oturdu, bu yüzden yüzlerini göremedi. Kalabalığı uzun uzun taradı. Bazıları başını sallıyordu; bazılarının “kollarını kavuşturduğunu”, “sabırlılıkla” anlattı. Sesli bir homurtu duyuldu. “Benim tepkim,” dedi, “herkesin tepkilerini tahmin etmeye çalışmak oldu: toplulukta üzülecek insanlar, mutlu olacak insanlar, yönetim kurulu üyelerim. gergindim. Aklımdan bir yük treni geçiyordu.”

Madison, mezunlara “İçinde yaşadığımız gerçeği kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz” dedi. “Beyaz üstünlüğü insanları öldürüyor.” Mezunları “en büyük canavar olmaya” teşvik etti. Yer kapla. İhtiyacınız olanı isteyin. Gücünüzü, oyunuzu, sesinizi, özgürlüğünüzü kullanın.”

Ve sordu: “Başka bir dünya savaşından kaçınmayı başarabilecek miyiz? Tam bir iklim felaketinden kaçınmanın bir yolunu bulacak mıyız? Beyaz üstünlüğünü nasıl sonlandıracağımızı ve Amerika Birleşik Devletleri için yeni bir hikaye nasıl yazacağımızı anlayacak mıyız?”

Bir mezunun bir annesi, daha sonra spor salonunda Long’a koştu, korkuluklarla ve mezunun büyükbabasının şiddetle tehdit ettiği konusunda uyardı.

Peyzaj ressamı Brenda Clark bana şöyle dedi: “Nihayet Covid protokolü olmayan düzenli bir mezuniyetimiz var ve odaklanamadım. Bir tür çığlık atıyordu: ‘beyaz üstünlüğü’. Senin yüzündeydi. Sanırım birçok insan böyle hissetti. Herkesi bir alana soktu – şok oldunuz. ”

Yönetim kurulu üyesi Logan Suttmann, seyirciler arasında otururken “kıvrandığını” söyledi. “Beyaz üstünlüğünü kaç kez gündeme getirdiğini. Bu konuşma insanları yabancılaştırdı. Bölünmeyi ilerletti. Sadece basit tut. Sadece çocukların harika olduğunu, Leland’ın harika olduğunu söyleyin. Rah, rah.”

Ashley Suttmann kocası hakkında “Bu konuşma hakkında epey tartıştık” dedi. “Bazıları sinirlendi. Ama korkmayı bırakmalıyız. Neyin doğru olduğunu söylemeliyiz. Ne doğru. Ama korkuyorum.”

Temmuz ayında küçük ofisinde konuştuğumuzda Long, konuşmanın “konuşmayı ilerlettiğinden” emin olduğunu söyledi.

Görevi devralmasının üzerinden iki yıl geçmişti. Hala toplum çapında tartışma ve değişim – okulundan dışarıya doğru yayılan değişim – için umut besliyor muydu?

“Hala o ümidim var,” dedi. “Ama bazen saf iyimserliğim yüzüme çarpıyor.”

Temmuz 2020’yi düşündü. “Kapıdan çıktım ve insanlar beni bir tehdit olarak gördü. Beni yıllardır tanıyan insanlar korkunç sonuçlar çıkardılar. Statüko için bir tehdit olarak algılanmamın üstesinden gelmek benim en büyük engelim.”

Sistemik ırkçılığın yaydığı bir durum olarak gördüğü için aslında statükoya yönelik bir tehdit olup olmadığını sordum.

Durdu, iç geçirdi. “Evet.”

Cevabı sessizdi, düşünceliydi. Ama sanki Michigan Gölü ile Leelanau Gölü arasındaki o kara kablosunda, bölünmelerini kontrol altında tutmak için bir tür inceliğe bağımlı olan bir topluluk, parçalanma tehlikesiyle karşı karşıyaymış gibiydi.

Long, bir bardak suya boya damlacıkları ekleme yaklaşımını karşılaştırarak, “İlk başta, suyu minimum düzeyde, belki de algılanamayacak şekilde değiştirecek,” dedi, “ancak yeterince damla ekleyin ve su rengini değiştirecektir.” Kredi… The New York Times için Holly Andres

Daniel Bergnerdergiye katkıda bulunan bir yazar ve “The Mind and the Moon: My Brother’s Story, the Science of Our Brains, and the Search for Our Psyches” kitabının yazarıdır. Holly AndresPortland, Ore’de bir fotoğrafçı.Dergi için bir şehirlerarası tren gezisi, genç iklim aktivistleri ve biyokimyacı Beverly Emerson da dahil olmak üzere çok sayıda konuyu fotoğrafladı.