Acun Ilıcalı’dan ‘Konuşanlar’ Programı Hakkında Açıklama

Bayburtgüzeli

Global Mod
Global Mod
Hasan Can Kaya’nın Exxen’de yayınlanan Konuşanlar programı, geçtiğimiz haftalarda Türkiye gündemine oturmuştu. Gazeteci Nihat Genç’in şov sırasında ‘seyircilere küfür edilmesi’ niçiniyle toplumsal medyada reaksiyonunu lisana getirmesinin akabinde RTÜK, program hakkında ‘Türk aile yapısına ve ahlakına uygun olmayan diyaloglar’ sebebi öne sürülerek inceleme başlatmıştı.

Bu incelemenin akabinde RTÜK, fiyatlı bir platform olan ve bu platforma fiyat ödeyerek, insanların kendi isteğiyle eriştiği bu programın tartışma yaratan 44. kısmının Exxen’den kaldırılmasına karar vermişti. Bu olaylar gündemdeyken bir açıklamada bulunmayan Exxen’in kurucusu Acun Ilıcalı, en sonunda bugün sessizliğini bozdu.

Acun Ilıcalı: Karara katılmıyorum

Acun Ilıcalı, BluTV’de yayınlanan, sunuculuğunu Cansu Canan Özgen’in üstlendiği ‘40’ programına konuk oldu. Ilıcalı, programda Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programının RTÜK’ten ceza alması hakkında kıymetli açıklamalarda bulundu. Ilıcalı, “RTÜK olmalı, televizyonda her şey istenildiği üzere yayınlanmamalı.” halinde başladığı açıklamasına şöyleki devam etti:

“Daha evvel biz de cezalar aldık ve haksız olanlar vardı. Fakat bizim için her vakit mahkemeye gitme hakkımız açık, kazandığımız ve kaybettiğimiz davalar oldu. Platformlar konusunda RTÜK’ün esnek olması lazım. Hasan Can olayına gelince bu karara katılmıyorum.

Platform para verilip üye olunan bir yer. RTÜK’ün müdafaası gereken alan çocuklarımız. Onların zehirlenmesini engellemesi lazım. Lakin platformda para verip de üye olunan bir yerde RTÜK baskın olmamalı bence. hiç bir şeye karışmasın demiyorum fakat Hasan Can sonucunı son derece yanlış buluyorum. Argo konuşulan bir program, arkadaşlar da önemli derecede bipliyor. Lakin gündelik hayatta kullanılan sözler niçiniyle ceza verilmemeli.”

Hasan Can Kaya da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Benim üzerimden izleyicilerimi, bilhassa Z neslini eleştirdiler ona üzüldüm. Yoksa umurumda değil. Güldük eğlendik.” tabirlerini kullanmıştı.