Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri’ne Reaksiyonlar Geldi

Bayburtgüzeli

Global Mod
Global Mod
Edebiyat dünyasının en tanınan fantastik serilerinden Yüzüklerin Efendisi, Amazon’un yeni dizisi Rings of Power (Güç Yüzükleri) ile yeni bir uyarlamaya kavuşuyor. Ekranların en kıymetli dizilerinden olan Rings of Power’ın birinci 2 kısmı, 2 Eylül 2022’de yayınlanacak.

Ancak sorun bir LOTR ve hatta Orta Dünya yapıtı olunca, bu eser de dünyanın en büyük yayın mecralarından birinde yayınlanacaksa beklentiler yükseliyor. Pekala Rings of Power nitekim de Yüzüklerin efendisi sinemaları kadar iyi bir eser mi olacak? Birinci kısımları izleyen eleştirmenlerin değerlendirmelerini derledik.

• Sadece 7,99 TL/ay ile Amazon Prime Görüntü’ye abone olmak için buraya tıklayın, Rings of Power’ı yayınlanır yayınlanmaz yüksek çözünürlükte ve sıkıcı pop-up reklamları ile uğraşmadan izleyin.
New York Post muharriri Lauren Sarner beklentiyi düşürüp diziyi görür görmez şaşırdığını belirtiyor:

“Sosyal medya için uygulanan #LordofTheRings, #TheRingsofPower ve #LOTR ambargosu kalktı. Birinci 2 kısmı izledim. Şüpheliydim… Lakin güzel bir biçimde şaşkınlığa uğradım. Muhakkak iyi! Çok iyi! Görsellik ve ton tam olması gerektiği üzere. Bana göre Tolkien dünyasına hoş bir katkı.”

Gizmodo sinema muharriri Germanin Lussier de diziyi sevenlerden:

“Yüzüklerin Efendisi: #TheRingsOfPower hem tanıdık birebir vakitte yeni bir Orta Dünya’da, büyüleyici öyküler ve karakterlerle hayal gücümdeki eser oldu. Hikaye/gidişat epeyce derinlikli, gerçekten kısım 1 ve 2’deki ilerleme suratı çok yavaş, fakat katiyen daha fazlasını istemenizi sağlıyor.”

Collider TV müellif Carly Lane-Perry bilhassa Galadriel’in etkileyici olduğunu belirtiyor:

“#TheRingsofPower birinci kısımlarına nazaran kesinlikle Orta Dünya’ya gelecek vaat eden bir dönüş olmuş. Çarpıcı görsellik, etkileyici karakterler ve bilhassa Morfydd Clark’ın canlandırdığı, Sauron’un yenildiğine dair yaygın inancı reddeden cazip ve kuvvetli başkan Galadriel. Daha fazlası olamazdı.”

Diceder’ın yönetici editörü Alex Zalben, sinema hayranlarının dizide fazlaca fazla şey bulacağını düşünüyor:

“#LordOfTheRings #TheRingsOfPower’ın birinci 2 kısmını izledim. İzlemek şaşırtan derecede mükemmel ve jenerik müziği hoştu. Ayrıyeten yola çıkmak biraz vakit alıyor ve bu sırada oldukça şey oluyor. Fakat filmlerin hayranları için konuşursak, başladığı andan itibaren sizi birtakım noktalara geri götürecek.”

Yüzüklerin Efendisi hakkındaki öteki içeriklerimize göz atın:

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisini izlemek için buraya tıklayıp aylık 7,99 TL’ye Amazon Prime abonesi olabilirsiniz. Dizinin yayınlanan tüm fragmanları çabucak aşağıda: