Squid Game’in ‘Dev Bebeği’, Diziyi İzlemediğini Açıkladı

Bayburtgüzeli

Global Mod
Global Mod
Netflix, geçtiğimiz aylarda yayınladığı Squid Game isimli Güney Kore dizisi ile ününe ün katmış, bu diziyle tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Dizinin yayınlandığı birinci günlerde herkes, Squid Game’i konuşur hale gelmişti. Dizi, eskisi kadar gündemde olmasa da gelen yeni bir açıklama, Squid Game ile ilgili çarpıcı bir gerçeği ortaya koydu.

Squid Game’de yer alan birinci oyun “Kırmızı Işık, Yeşil Işık“tı. Oyuncular, dev bir bebeğe yakalanmadan parkuru tamamlamaya çalışıyorlardı. O cani dev bebeği canlandıran bireyse sırf 10 yaşında olan Reagan To isimli bir kız çocuğuydu. Bir televizyon kanalına röportaj veren Reagen To, ailesinin bu durumdan daha sonradan haberdar olduğunu, kendisininse Squid Game’i izleyemediğini söylemiş oldu. Zira To’nun ebeveynleri, küçük çocuğun diziyi izlemesine müsaade vermemişlerdi.

“14 yaşındaki ağabeyime de izlettirmediler”

Ailesinin Squid Game ile nasıl tanıştığını “Her şey, o sıra dünyanın en dizisi olduğu için babamın annemden Squid Game izlemesini istemesiyle başladı. Bunun benim sesim olduğu hakkında hiç bir fikirleri yoktu ve o sahneye gelindiğinde, ‘Bir saniye, bu Reagan, bu onun sesi’ dediler.” biçiminde açıklayan küçük çocuk, yasaklama sıkıntısıyla ilgili ise şu biçimde konuştu: hiç birini izlemedim. Annem bana biraz gösterdi lakin şiddet içeren kısımdan hemilk evvel onu durdurdu. Ağabeyim bile 14 yaşında ve ailem izlemesine bile müsaade vermiyor

Bütün ebeveynlerin hem Squid Game birebir vakitte Squid Game üzere şiddet ögeleri içeren imaller niçiniyle dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü daha geçtiğimiz günlerde hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir olay yaşandı. Sadece 9 yaşındaki bir çocuğun Squid Game ile ilgili şiddet içerikli çizimleri gündeme oturdu. Bu çizimler aslında; küçük yaşlarındaki çocukların izlediklerinden nasıl etkilediklerini gözler önüne seriyor.