Şiir: [İlk başta kederin onu yıktığını düşündü. ]

Beykozlu

New member
“Kyrie”de, 1995’te yayınlanan bu soneler, ben şiiri veya hapishaneyi bilmeden önce, Ellen Bryant Voigt bize daha önce pandemiler olduğunu hatırlatıyor. Daha önce bu saçma ıstırap birikimi oldu. Ve bunun hakkında yazabilirsek hayatta kalabileceğimizi hatırlamak için bu şiirlere geri dönüyorum. Oğluma maskelerin ne kadar dayanacağını sorduğunda bunu söylüyorum. Reginald Dwayne Betts tarafından seçildi

Kredi. . . R. O. Blechman’ın çizimi

[Önce kederin onu yıktığını düşündü. ]

Ellen Bryant Voigt tarafından

İlk başta kederin onu yıktığını düşündü.
Karısı öldü, mezarı kendi eli kazdı
söğüt meşesinin altında, aile arazisinde —
eve hasta geldi, sabah olduğunda öldü.

Hafta sonunda kasabada çalışan kuzeni
aynı anda ateş ve üşüme ile ele geçirildi,
ofisinden ayrıldı, öğlen eve geri döndü,
ölüm onun içinde çıban gibi olgunlaşıyor.

Kısa süre sonra tarlada bir çiftçiydi —
birinin erkek kardeşi, birinin babası —
katırı izinde bırakıp evine gitti.
Sonra duvarcı, direksiyonunda değirmenci,
ormanın derinliklerinden avcı, kütükçü,
ve güneş krallığın her yerinde hala tepede.

<saat/>

Reginald Dwayne Betts şair ve hukukçudur. Mikro-kütüphanelerin küratörlüğünü yapmak ve onları ülke çapındaki hapishanelere yerleştirmek için bir girişim olan Freedom Reads’i yarattı. En son şiir koleksiyonu “Felon”, hapsedilme sonrası deneyimi araştırıyor. The New York Times Magazine’de genç araba hırsızlığından çalışan avukata yolculuğuyla ilgili 2018 tarihli makalesi Ulusal Dergi Ödülü kazandı. 2021 MacArthur üyesidir. Ellen Bryant Voigt, yukarıdaki şiirin alındığı “Kyrie” (W.W. Norton, 1995) dahil olmak üzere sekiz koleksiyon yayınlamış bir şairdir. 2015 yılında bir MacArthur üyesi seçildi.