Şiir: ‘Cinsiyetimin İlk Adı Bozukluk Olduğunda’

Beykozlu

New member
Konuşmacı, dilin, özellikle kurumsal tıp dilinin nasıl güce sahip olduğunu ve şiddete neden olabileceğini göstermeye çalışır. Başlık, şiirin altüst etme yoluyla yanıt vermeye çalıştığı bir cümlenin yalnızca yarısıdır. İlk satır, soruyu yanıtlamak yerine, bir soru sorarak geleneksel dilbilgisini yok sayar, ardından dili ve failliği geri almanın bir yolu olarak parçalanmış başka bir soru izler. Şiirin uzunluğu bile bir soneyi andırıyor, ancak formu iki ekstra satırla genişletiyor. Bu şiirin sonu, konuşmacıya karşı ailevi şiddetiyle yürek parçalayıcıdır. Cümle yapısının ve “iz” gibi kelimelerin tekrarı, dil ile fiziksel şiddet arasındaki nedensel ilişkiyi düşündürür. Victoria Chang

tarafından seçildi Kredi… RO Blechman

Benim Cinsiyetim İlk Adlandırılan Bozukluk

Torrin a. greathouse

Bunu organizasyon bozukluğu ile eş anlamlı olarak mı kastediyorlar?
Fazla parçalı makine mi? Parçalarımı
artık istemiyorum körüklü olarak adlandırırsam, bu onların
bir zamanlar erkek çocuğunun izi olduğu anlamına gelir. Hiç olmayandan geriye kalan.
Ya da belki bir sistemin temiz
düzenlemesinde bozulma olarak mı kastediyorlar? Yanlış yerleştirilmiş kromozom.
Eksik kaburga. Bir mafsal gibi kel vida.
metastaz yapan ilk hücre. Dilimiz cinsiyetimi konuşamıyor
hastalıktan. Göğüsler, bir laboratuarın
sıçan dalağındaki tümörler gibi büyüyor. karışıklık içindeki hücreler . Ani deri etimolojisi olarak cinsiyet
. Melanom koptuğu için. Sürünen bir
ülserin bıraktığı iz. Apoplektik sinir yığınım. Yanlış yerleştirilmiş kemiğin omurgasını kaos
. Körelmiş olanı en eski köküne
kadar takip edin ve tozun içinde bir ayak izi bulacaksınız. Cinsiyetimi
en eski köküne kadar takip edin ve babamın ayak izini
göğsümde, kanıma kadar indiğini göreceksiniz.

Victoria Chang , son olarak New York Times’ın Önemli Kitabı ve Okunması Gereken Bir Zaman olarak adlandırılan “Obit” (Copper Canyon Press, 2020) olmak üzere beş şiir kitabı yazdı. Kurgusal olmayan kitabı “Dear Memory: Letters on Writing, Silence and Grief” 2021’de Milkweed Editions tarafından yayınlandı. Los Angeles’ta yaşıyor ve Antakya Üniversitesi’nin MFA programında ders veriyor. torrin a. greathouse , ilk koleksiyonu “Wound From the Mouth of a Wound” (Milkweed Editions, 2020) olan ve bu şiirin alındığı Güney Kaliforniya’da yaşayan bir şairdir.