Sağlıklı Bir Münasebet İçin İpuçları

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Eşler, arkadaşlar ve aile ile sağlıklı ilgiler kurmak hayatımızda büyük ehemmiyet taşımaktadır. Ruh halimizi, zihinsel sıhhatimizi ve mutluluğumuzu güzelleştirir.

Bizlere ve etrafımızdakilere âlâ gelen münasebetleri korumak değerlidir. Vakit ve bağlılık gerektirir. hiç bir bağ eksiksiz değildir, lakin bağın gerilimden daha fazla memnunluk getirmesi değerlidir.

Sağlıklı bir bağ için ipuçları

1. Ne istediğiniz konusunda net olun
İddialı bağlantı, emelinizi pasif yahut agresif bağlantıdan daha net bir biçimde tabir etmenize yardımcı olur. Bu, öbür kişinin bakış açısına hürmet duyarken, kendi görüşünüzü açık ve dürüst bir biçimde söz ettiğiniz manasına gelir.

Suçlayıcı ‘siz’ sözleri yerine ‘ben’ sözlerini kullanmayı deneyin. Örneğin, “Mutfakta bana asla yardım etmiyorsun” yerine “Bulaşıkları temizlememenden hakikaten rahatsız oluyorum” deyin.

1. Hatalı olduğunuzda özür dileyin
Bu, kaçınılmaz olarak meydana gelen düzgünleştirmeye yardımcı olduğu için sahiden değerlidir.

1. Sevgi dolu olun ve takdirinizi gösterin
İlişkiler bir süre daha sonra rutin hale gelebilir. bir arada özel vakit geçirin ve sevginizi göstermeye devam edin. İşten daha sonra yalnızca kanepede birlikte vakit geçirmek bile yakınlık göstermeye yardımcı olur.

1. İlişkiyi bundan öncelik haline getirin
İlişkiler, iş, aile ve arkadaşlar içinde istikrar kurmak sıkıntı olabilir. İşyerinde sonlar belirleyerek ve hayır demeyi öğrenerek bir iş-yaşam istikrarı kurmayı sağlayabilirsiniz. Bu, münasebetinize vakit ayırmanızı sağlayacaktır.

1. Ortak ilgi alanları geliştirin
İkinizin de keyif aldığı hobiler bulmak, birlikte vakit geçirmenizi sağlar. Bu, birlikte yeni bir spora başlamak kadar sıradan olabilir.

1. Kendiniz hakkında uygun hissetmeye çalışın
Kendiniz hakkında düzgün hissetmek, ilgilerinize en uygununu vermenizi sağlar. Zevk aldığınız şeyi yapmak için kendinize vakit ayırmak yardımcı olabilir.

Sağlıklı arkadaşlıklar mutluluğunuzu ve özgüveninizi korur, bu niçinle bir alaka ortasındayken arkadaşlarınızla bağlantı halinde olmanız kıymetlidir.

Sağlıksız bir bağın ihtar işaretlerinden biri, eşiniz yüzünden zevk aldığınız aktiviteleri bırakmanızdır.

1. İkiniz için de işe yarayan tahliller bulun
Çatışma, rastgele bir bağlantının bir kesimidir. Farklılıklarınıza ve benzerliklerinize hem hürmet duymanız tıpkı vakitte kabul etmeniz değerlidir. İkiniz için de işe yarayan tahliller bulmak, muhtemelen farklı vakit içinderda uzlaşmayı gerektirecektir.

1. Gelecek için planlar yapın
Gelecek için birlikte planlar yaparak, uzun vadeli bir alaka ortasında olduğunuzu birbirinize hissettirirsiniz.

1. Aile zamanı
Bir aile olarak birlikte vakit geçirmek güç olabilir, lakin sistemli olarak aile yemekleri yemenin biroldukca yararı vardır. Haftada bir yenen aile yemeği bile herkese birbirini yakalama, ilişki kurma ve irtibat kurma bahtı verir.