“Mücevherler mi? Benim için onlar geçmiş ile gelecek arasındaki bağlantıdır”

Beykozlu

New member
Barbara, Yüksek Mücevher dünyasında çalışmak senin DNA'nda var.
Her ne kadar mücevher dünyası beni her zaman cezbetmiş olsa da, mücevher tasarlama fikri, bu küçük nesnelerin çizgileri aracılığıyla geçmişle gelecek arasında bir bağlantı noktası olarak yaşanan zamanımızın bir tanıklığını kuşatma arzusundan doğdu.

Sanatsal çizginizi mücevherlere uygulayarak kendinizi şımartmaya ne zaman karar verdiniz?
Ergenlik sonrası dönemimde, şehrimdeki sanat galerilerine, sergilere ve müzelere sık sık gittiğimde, zamanımıza katkı ve tanıklık olabilecek bir şey üzerinde şansımı denemenin zamanının geldiğini hissettim.

Markanız Farnese Gioielli'nin belli bir anda doğduğunu biliyorum.
Bu doğru. Markamın adı “Farnese Gioielli”, hayatımda Floransa'nın Medici hanedanının himayesine karşı çıkan, soyu tükenmiş soylu bir Romalı aileyi onurlandırmak istediğim belirli bir anın yansımasından doğdu.

Mücevherlerinizi kesinlikle benzersiz kılan özellikler nelerdir?
Elbette bazı parçaların birbiriyle değiştirilebilirliği sayesinde mücevherlerin dinamizmi.

Lüks pazarında kriz yok: Yakın gelecek için hedefleriniz neler?
Hedeflerimiz, yaratımlarımızın özelliklerini giderek daha fazla takdir edebilen prestijli bir müşteri kitlesi tarafından giderek daha fazla bilinmek ve tanınmak.

Denizden konuşalım, çok sevdiğinizi biliyorum.
Deniz, bana duygularımı serbest bırakmama yardımcı olan bir özgürlük duygusu verdiği için benim için her zaman bir ilham anı olmuştur.

İş hayatı dengesi: Bir girişimci için bu her zaman kolay değildir.
Benim için çalışmak bir tutku, dolayısıyla bana yük olmuyor. Tabii ki, bazı durumlarda özel hayatınıza zarar verecek şekilde işten bunalmamak çok fazla denge ve zihin gücü gerektirir. Hayatı oluşturan olaylara gereken önemi vermeye çalışarak çoğu zaman başarılı olduğuma inanıyorum.

En sevdiğiniz mücevher hangisi?
Bütün takıları severim ama yüzüklere karşı özel bir zaafım var.

Kesinlikle vazgeçemeyeceğiniz şey nedir?
Özenle koruduğum özel hayatımdan ve sevdiklerimin sevgisinden asla vazgeçemedim.