Kızım En İyi Arkadaşıyla Seks Yapıyor. Annesine Söylemeli miyim?

Beykozlu

New member
Kızım, kendisi de bir kadın olan en iyi arkadaşıyla yeni romantik bir ilişki içinde. İkisi de orta yaşlarında. Kızım geçenlerde bana seks yaptıklarını söyledi. Bununla birlikte, arkadaşının annesine söylememe izin verilmediği konusunda ısrar ediyor, çünkü anne onların yatıya kalmasına veya takılmasına izin vermiyor. Eski kocam yatıya kalanlara ev sahipliği yapan kişidir ve onlar yatak odasındayken başka yöne bakarak (ya da kızımın bana söylediği gibi), “Sorun değil çünkü işin içinde penis yok” diye akıl yürütüyor. Arkadaşımın annesiyle eski kocam kadar yakın değilim ama arkadaş canlısıyız. Bu kadına kızlarımızın arkadaşlığının doğası hakkındaki gerçeği söylemek zorunda mıyım? Eski kocamın davranışları korkunç mu? İsim Gizli

Eski kocanızın tavırının birkaç lehinde nokta var. Çatısı altında fiziksel yakınlığı yasaklamanın, bunun olmasını engellemesi pek mümkün değil. Ve ikinize de ne yaptığını söyleyebileceğini hisseden bir kızının olması kesinlikle daha iyi. İki kız cinsel bir ilişki yaşıyorsa, bunun gizlice yürütülmesini istemezsiniz. Resimde, işler bozulursa duygusal parçaları toplamaya yardımcı olabilecek bir ebeveyn olduğunda en iyisidir. İstenmeyen hamilelik bir endişe kaynağı olmadığında bile, fiziksel yakınlık diğer savunmasızlık biçimlerini gerektirebilir.

Ancak hikaye hızla karmaşıklaşıyor. Parçaları toplamaktan bahsetmiştim: Yoğun ergen ilişkileri her yönden kötüye gidebilir. Eğer böyle bir şey olsaydı, kız arkadaşının annesi büyük ihtimalle ona haksızlık ettiğinizi anlar ve hissederdi. Bu yeterince makul. Bir çocuğun başkalarıyla kalmasına izin vermek güven içerir. Ve cinsel ilişkiyi ondan saklamak bu güvene ihanet olur.

Sizin ve eski kocanızın aksine, bir şeyler ters giderse o tamamen hazırlıksız olacaktır. Başka bir komplikasyon: Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, kızların beşte birinin 15 yaşına geldiklerinde seks yaptığını bildirmesine rağmen, ülkedeki birçok eyalette sekse karşı yasalarında “yaşa yakın muafiyet” bulunmuyor. küçüklerle. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, iki reşit olmayan arasında cinsel açıdan aktif bir ilişki ağır bir suç olabilir. (Buna göz yummanın bile yasal teşhir yarattığı senaryolar olabilir.)

Yasal durum ne olursa olsun, ebeveynler haklı olarak bağlamı şekillendirmede merkezi bir yere sahip olmaları gerektiğini düşünüyorlar. yavrularının cinsel gelişimi. Kız arkadaşının annesinin neler olduğunu bilmeye hakkı var.

Ne yazık ki burada bir karışıklık söz konusu. Kızınızla (bu size güvenerek güvenen biri), eski kocanızla (velayeti paylaşan ebeveynlerin ellerinden geldiğince samimiyete ihtiyaçları vardır) veya kız arkadaşınızın annesiyle olan ilişkinize zarar vermek istemezsiniz. Siz ve eski kocanız, kızının onun evinde kalmasına izin veren güvene zaten ihanet ettiğiniz gerçeğini dikkatli bir şekilde gözden geçirmeniz gerekecek.

Bence başlamak için doğru yer, kızınızla ve eski kocanızla, kızların cinsel ilişkisinin neden anneye anlatılması gerektiğini açıklamak için bir konuşma yapmaktır. Bu konuşma kolay olmayacak. Kızınız, aşk ilişkisini sabote ettiğinizi hissedecek. Kocanız, diğer annesi olan arkadaşıyla başını belaya soktuğunuzu düşünecek. Ve kız arkadaşına da danışmak zorunda kalacaksın. Onun onayına ihtiyacınız yok, ancak adil ihbar hakkı var; anlatacak kişi olmak isteyebilir. Bunların hepsi uğraşması gereken zor şeyler.

Diğer anne, pijama partilerini durdursa bile kızının sizinkini görmesini kesinlikle yasaklayacakmış gibi görünmüyor – tıpkı kızı yasal bağımsızlığa ulaşana kadar buna hakkı olduğu gibi. Yine de anneyle konuşurken, anne ve babanızın iki kızı cinsel ilişkiye girmekten alıkoyabilecek durumda olmadığını ve eski kocanızın izin verici tavrının makul olabileceğini belirtmek isteyebilirsiniz.

Yoğun bir çoklu cerrahi plastik cerrahi kliniğinde anestezi uzmanıyım. Cerrahlardan biri, vücut modifikasyonuyla ilgilenen hastalar için dilin ortadan ikiye ayrıldığı ve kertenkele benzeri bir görünüm oluşturduğu bir “dil çatallanma” prosedürü sunmaya başladı. Bu ameliyata katılmayı reddedecek kadar derin bir isteksizliğim olduğunu görüyorum. Bununla birlikte, bu, ortaklarımdan birinin işe bağlı kalacağı veya – daha da kötüsü – bir prosedürün iptal edilmesi ve yeniden planlanması gerekebileceği ve hasta ve cerrahın rahatsızlığı olacağı anlamına gelir. Ayrıca göğüs implantları, rinoplasti ve cinsiyeti doğrulayan cerrahi gibi diğer vücut değişikliklerinde de gönüllü olarak yer aldığımın farkındayım. Bir çizgi çizmem mantıklı mı? İsim Gizli

Bu kertenkele benzeri görünümü arayan insanlar vücutlarına – çoğu eyalette – yapmakta özgür oldukları bir şey yapıyorlar. Hiçbir üçüncü şahıs zarar görmemektedir. Bu nedenle, ameliyatlarına katılmamak için hangi temele sahip olduğunuzu kendinize sorun. Eğer tiksintiniz estetik bir anlaşmazlıktan kaynaklanıyorsa, bu yaptığınız diğer tüm ameliyatların estetik gelişmelerle sonuçlandığını düşündüğünüz anlamına mı geliyor? Müşterilerin kendilerini sizin için daha az çekici kılmayı seçmesi sizi ilgilendirir mi?

Bu prosedüre katılmamanın en bariz nedeni, gereksiz komplikasyon riski olacaktır. Amerikan Diş Hekimleri Birliği, dilin bölünmesine karşı tavsiyede bulunur ve bunu “olumsuz sağlık sekelleri olan” – şiddetli kanama, enfeksiyon ve sinir hasarı dahil – “herhangi bir potansiyel faydadan daha ağır basan” invaziv bir prosedür olarak kabul eder. Derneğin faydaları nasıl hesapladığı belli değil. Bölünmüş diller isteyen insanlar size veya bana hitap etmeye çalışmıyor; muhtemelen belirli bir alt kültürün üyelerine havalı veya çekici görünmeye çalışıyorlar. Popo büyütme daha geniş bir gruba hitap edebilir, ancak aynı zamanda çeşitli riskler içerebilir: enfeksiyon, kapsüler kontraktür, siyatik nöropati, yağ embolisi. Ve genel olarak tıbbi bir amaç olmadan yapılan ameliyatlara itiraz ettiyseniz, kesinlikle gözünüz önünde bir dizi başka prosedür de olurdu.

Burada yapılması gereken ilkesel bir ayrım var mı? Muhtemelen. Ciddi komplikasyon oranları hakkında güvenilir verilere sahip olmanız gerekir. (İngiltere’de bir temyiz mahkemesi, bir durumda bunun “ağır bedensel zarar” teşkil ettiği konusunda hemfikirdir ve iki resmi tıbbi kuruluş, kanama ve sinir hasarı risklerinden söz etmiştir.) Olumsuz sonuç olasılığının gerçekten olduğu ortaya çıkarsa Bu prosedür için uygulamanızın sunduğu diğer prosedürlerden önemli ölçüde daha yüksekse, sağlam bir “Önce, zarar verme” argümanınız sadece kaçınmak için değil, aynı zamanda meslektaşlarınızı hizmeti sunmaya devam etmekten caydırmak için de olacaktır. Ancak kendinizi bu davayı yaparken bulursanız, bunun bir güvenlik endişesi gibi görünen bir “yuck” yanıtından daha fazlası olduğundan emin olun; çatal bir dille konuşmak istemezsin.

48 yıldır hamile bir kız arkadaşımı terk etme davranışımdan pişmanım. Ama hiçbir şey yapmadım. Şimdi yapmalı mıyım?

Üniversitedeki son sınıfımızın son haftalarında çıktık. Hamile olduğunu öğrendiğinde, onu kürtaj olmaya çağırdım çünkü babalık ya da evlilik sorumluluklarını istemiyordum. Kürtajla hiç ilgilenmedi ve ardından gelen tartışmada beni bir daha asla görmek istemediğini söyledi. Bunu hapisten çıkış kartı olarak kullandım, yüksek lisans bursu için şehirden ayrıldım ve onu bir daha görmedim ya da onunla konuşmadım.

O zamandan bu yana geçen yarım yüzyılda, onu bulmak için gelişigüzel çabalar harcadım, ama boşuna. (Çok yaygın bir adı vardı ve belirgin bir iz bırakmadı.) Şimdi, onu bulduğuma inanıyorum. Bu kadar bencil bir korkak olduğum ve desteğe en çok ihtiyaç duyduğu anda onu terk ettiğim için özür dilemek için ona yazmak istiyorum. Ama oyunda bu kadar geç böyle bir jesti hoş karşılamayabilir. Benimle iletişim kurmak için hiçbir çaba göstermedi ve çocuğu da (hamilelik ürettiyse) yapmadı. Ulaşmalı mıyım?
Adın Saklanması

Amacınız bağışlanmayı ve “kapanmayı” güvence altına almak değilse, hayır. Bu, onunla yıllar önce ona karşı yaptığınız muamele kadar bencil bir şekilde temas kurma arzunuzu sağlayacaktır. Ve onun geçmişinden acı verici bir olayı canlandırıyor olma olasılığını ciddi olarak düşünmelisin. Ama amacınız sadece özür dilemekse – onu ne kadar hayal kırıklığına uğrattığınızı kabul etmek – o zaman bu muhtemelen denemeye değer bir şanstır.

Kwame Anthony Appiah, NYU’da felsefe öğretiyor Kitapları arasında “Cosmopolitanism”, “The Honor Code” ve “The Lies That Bind: Rethinking Identity” yer alıyor. Bir sorgu göndermek için: [email protected] adresine bir e-posta gönderin; veya The Ethicist, The New York Times Magazine, 620 Eighth Avenue, New York, NY 10018’e posta gönderin. (Bir gündüz telefon numarası ekleyin.)