Kadınların gücü: Francesca Gherardi

Beykozlu

New member
Francesca, çok genç ve şimdiden şirkette üst düzey bir role sahip: erken yaşlardan itibaren kararlı mı?
Her zaman iradeli ve azimli oldum ama her zaman bir parçam olan sporda da bana eşlik eden bir değer olan meritokrasi kavramını her zaman çok güçlü hissettim. Örneğin çalışmalarınızla ilgili olarak hemen ifade ettiğiniz bir kararlılık. Aslen Mantua’lıyım, ancak iş liseye kaydolmaya gelince ayrılıp Milano’da yatılı okula gitmeye karar verdim. Her zaman çok çalıştım ve klasik ve bilimsel lisenin bir karışımı olan Milano’daki Istituto delle Marcelline benim için doğru görünüyordu. Özellikle henüz 13 yaşımdan beri aslında oldukça tekil olan yatılı okul seçimi, bana da çocukluktan yetişkinliğe olağanüstü bir yolculuk tanıdığım ama aynı zamanda okul kariyeri tarafından dikte edilen Prof. Bononi tarafından da aktarıldı. Ortaokula kadar parlak ve Londra’ya taşındıktan sonra bıraktığım tiyatro sevgisinden.

Evden ayrılmak zor muydu?

Beni her zaman destekleyen çok yardımsever ebeveynlere güvenebildim bu nedenle yeni bir ortamda kendimi bulmanın zorluğuna rağmen mesafeler en azından ilk iki yıl bir engel olmadı, aslında nostaljinin güçlendiğini söyleyebilirim benim karakterim. Başladığımda haftayı Milano’da geçirdim ama sonra cuma günleri ailemle kalmak ve hafta sonunu ailemle geçirmek için eve gittim. Sonraları, karakterim aşırı güçlenirken her şey değişti, şöyle diyelim: Mesafe ve vatan hasreti çektiğimi kabul etmemek beni bir zırhın içine hapsetmişti, buna her zaman Her Şeyin Tamam olduğunu gösterme alışkanlığı da eklenmişti. Dahası, okul cumartesilerinin hafta sonunu daha da kısaltacağını hesaba katan ailem sonunda beni kesinlikle daha sıcak ve sevecen bir ortam bularak birkaç aylığına eve dönmeye ikna etmeyi başardı.

Bu nedenle İngiltere’ye gitme kararı.
Ağabeyim Oxford’da yaşıyordu ve ona katılmayı düşündüm: daha sonra giderek daha yakın ve sağlam hale gelen bağımızı güçlendirmek ve uluslararası okula gitmek için mükemmel bir fırsat. Mezun oldum ve ardından Londra’da üniversiteye kaydolmaya devam ettim, ardından bu arada döndüğüm Milano’da bir uzmanlık eğitimi aldım.

Üniversiteden iş dünyasına: nasıl gitti?
Her ne kadar babamın izinden gitme ve dolayısıyla Pharma Line’da ona destek olma niyetiyle büyümüş olsam da, kardeşim Alessandro’nun şirkete katılmasıyla bu fikirden vazgeçtim ve lüks sektörünün tanınmış bir lideri için halkla ilişkiler ve etkinlik organizasyonu ile uğraşmaya başladım. Yiyecek ve İçecek. Ancak kardeşim beni şirkete birlikte çalışmam için çağırdığında, 2016 yılında Pharma Line’a katıldım ve bugüne kadar üstesinden gelebileceğim en iyi zorluk olduğuna inandığım bir seçim oldu.

Karşılama nasıldı?
Performans kaygısı (ki bu benim bir parçamdır), beklentiler, ama her şeyden önce taşıdığım soyadının ötesinde değerimi gösterme arzusuna rağmen, karşılamanın harika olduğunu söylemeliyim. Açtığım ve ilk inşa ettiğim kanal olan ihracat kanalıyla uğraşarak başlayıp ardından pazarlamaya geçerek son olarak İK Direktörü yani İnsan Kaynakları Direktörü rolünü inşa ettim. O, insanların gelişimine odaklanan bizim için kilit bir figür, bana büyük memnuniyet veren bir pozisyon çünkü bunun benim için özellikle uygun olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, Alessandro ile birlikte çalışabilmenin, zaten hayran olduğum bir gerçeklikte kariyer yoluna çıkmanın ne kadar harika olduğunun altını çizmek isterim: Kolay değildi ve cesaretimin kırıldığı anlar da yaşadığımı kabul ediyorum.

Pharma Line’ın başarısının sırrı nedir?
Şirketin tarihi ve yenilikçi misyonu, tıp mesleği için bir referans noktası haline geldiğimiz anlamına geliyor: gıda takviyelerimiz kesin bir terapötik eylemi garanti ediyor ve kalite konusunda hiçbir zaman indirim yapmaya istekli olmadık. Bölgedeki insanlarımızı farklı kılan aidiyet duygusu sayesinde, imajımızı adım adım oluşturduk ve merkezimizi Mantua’dan Milano’ya taşıdığımız andan itibaren, yurtdışında da gelişmeye başladık. daha belirgin ve iddialı.

Yaz mevsimine, tatillerin ve güneşlenme mevsimine yaklaşıyoruz. Bu dönemde en uygun Pharma Line ürünleri nelerdir?
Kesinlikle Venolen serisi. Hafif ve tonlanmış bacaklar için tablet halinde Venolen plus ve günün sonunda bacakları tazelemek için mentollü etkili Venolen hidrojeli. Eczanelerde artık özellikle bayanların klasik kompresyon çoraplarını çıkarması öneriliyor… Ben şahsen bacaklarımda şişme olmaması için her zaman Mayıs-Eylül ayları arasında ve her uçuştan önce alıyorum.

İş-yaşam dengesi, son zamanlarda bunun hakkında çok konuşuluyor.
İşyerinde her zaman bir kadın olduğumu hissettim ve profesyonelliğimizi kabul ettirmenin zor olduğunu belirtmek neredeyse gereksiz. Her zaman çok çalıştım ve kendimi asla esirgemedim ama artık istikrarlı bir ilişkim olduğu için, doğru iş-yaşam dengesine sahip olmanın zor olabileceğini anlıyorum. Kendinize alan yaratmak bile kolay değil, örneğin sürekli spor yapmak: Fiziksel aktivitenin benim için önemli olduğunu bilerek, haftada en az günde bir kez spor salonunda antrenman yapmaya çalışıyorum.

Senin hakkında biraz anlamsız bir şey mi var?
Genel olarak estetiği severim, “mens sana in corpore sano”nun büyük bir destekçisiyim, bu yüzden kendime bakarım. Giyime gelince, bana her zaman güç veren takım elbiseyi, hafta içi topuklu ayakkabılarla kombinlemeyi seviyorum; hafta sonu bunun yerine deri değiştiriyorum ve üniformam eşofman ve spor ayakkabılara dönüşüyor.

Kariyer yapmak isteyen kızlara bir öneriniz var mı?
Korkmanıza gerek yok, ancak – söylenmesi gerekir – zor anlar asla eksik olmasa bile, başarılı olmak için her şeyi yaparak çok mücadele edin. Şahsen kendimi bir savaşçı gibi hissediyorum ve benim için ilerlemenin tek yolu bu: Her zaman birçok korkum oldu ama her zaman önemli olanın onları yenecek kadar güçlü olmak olduğunu düşünmüşümdür.

Sana ilham veren bir kadın olduğunu biliyorum…
Her şeyi organize etme, yönetme ve kontrol altında tutma konusundaki olağanüstü yeteneği nedeniyle “Harika Anne” lakabını taktığım olağanüstü bir kadın olan annem. Sabrını (neredeyse) asla kaybetmemeyi, bunun yerine büyük bir dinleme ve rahatlatma eğilimine sahip olmayı başarıyor ve kendimle yüzleşmem ve şımartılmış hissetmem gerektiğinde aradığım kişi o. Benim için o, kadın, anne ve işçinin yarı mükemmel bir birleşimini temsil ediyor: bugün bir kadının her şeyi yapabileceğini düşünmesi onun suçu!