Kadın Gücü Marina Bongiorno: “Hedeflerinizin olması lazım”

Beykozlu

New member
Girişimci DNA'nız var, ancak çok kişisel bir yol izlediniz. Bana nasıl gittiğini anlatabilir misiniz?
Evet, girişimci DNA'm olduğunu kabul ediyorum. İskoç ipliğinden iç çamaşırı ve tişört yapan büyükbabamdan, moda endüstrisinde çalışan babama ve amcalarıma kadar. Ancak ben, üniversitedeki bir hocamın önerisini izleyerek, kimsenin seçmediği bir şeyi seçmemiz ve odaklanmamız konusunda bizi teşvik ederek tamamen farklı bir yol izledim. İş kıyafetlerinin kuralları söz konusu olduğunda oyunun kurallarını değiştirmeyi seçtim. Bir işçi, sweatshirtler, tulumlar, pantolonlar ve ihtiyaç duyduğu her şeyle rahat edebilirken, aynı zamanda zevkli ve neden olmasın, bir parça sofistike şık kıyafetler giyebilir, çalışırken olmazsa olmaz olan pratiklikten asla ödün vermeden ve gereğinden fazla para harcamadan. Ayakkabı söz konusu olduğunda bile, inovasyonum artık modası geçmiş ve günümüz zevkiyle bağdaşmayan eski modelleri geride bırakan şık aksesuarlara odaklandı. Ancak sonunda, Bergamo Üniversitesi Ekonomi Fakültesi'nde pazarlama hocamla birlikte okurken yaptığım akıl yürütme, istatistikler ve elimdeki veriler sayesinde her şeyin tamamen şans eseri doğduğunu söyleyebilirim. Bu, bana neredeyse doğal gelen, sanki hayatımda daha önceden işaretlenmiş gibi görünen bir yoldu.