“Hedef net olduğunda ekip sıkı çalışır, birlik içinde ve uyum içinde çalışır”

Beykozlu

New member
Irene, çok genç ve çok kararlı: küçüklüğünden beri böyle mi?
Dürüst olmalıyım ve cevap vermeliyim: evet! Her zaman güçlü bir karaktere sahip oldum ve çok küçükken bile organizasyonun sorumluluğunu üstlenmeyi, liderlik rollerini üstlenmeyi severdim. Genel olarak her zaman hedef belirleme ve kendime meydan okuma eğilimim vardı ve kesinlikle iyi bir Aslan gibi her zaman büyük bir inadım vardı. Kesinlikle güçlü bir etkiye ve aile “damgasına” sahip bir karakter temasıdır.

Gizli hayalin neydi?
Çocukluğumda ve ergenliğimde sıklıkla değiştirdiğim, müzikte bir gelecekten avukat olma arzusuna uzanan birçok hayalim vardı. Liseyi bitirmeden ben de Makyaj Sanatçısı olmak istiyordum: Bu yolda ilerlemek için akademileri ve kursları araştırmıştım. Nihayetinde korkunç büyüsüne maruz kaldığım bu dünyaya bir şekilde geri döndüğüm söylenebilir.

Milano'da okumak ve ardından iş dünyasına adım atmak: nasıl gitti?
19 yaşında üniversite için Milano'ya taşındım ve bu benim için muazzam bir teşvik dönemiydi: İtalya'nın veya dünyanın her yerinden gelen sınıf arkadaşlarımdan çalışma konularına, derneklere ve yurtdışında eğitim fırsatına kadar. . Avustralya'da geçirdiğim altı aydan, okuduğum üniversitede bilgisayar öğretmeni olarak çalışmaya kadar o dönemin tüm imkanlarından yararlanmaya çalıştım. Çok geçmeden Milan'ın bana sunabileceği çok şey olduğunu ve evim olacağını fark ettim. Ve aslında, başka bir yerde yaşamak istemeden on yıldan fazla zaman geçti. Yüksek Lisansın birinci ve ikinci yılı arasında dahil olmak istedim ve çeşitli görüşmeler arasında ilginç bir çalışma ortamıyla karşılaşacak kadar şanslıydım ve staj yapmaya karar verdim. İlk fikrim çalışarak ellerimi kirletmek ve öğrenci olarak geri dönüp eğitimimi tamamlamaktı, ancak iş dünyasına girmek beni artık durmak istemeyeceğim bir noktaya kadar teşvik etti. Böylece yüksek lisans eğitimimin ikinci yılının tamamı boyunca çalışmaya devam ettim ve eğitimimi zaten cebimde olan Tam Zamanlı bir sözleşmeyle tamamladım.

Girişimci olmak: Bu seçim nasıl ortaya çıktı?
Bana göre bu, bir günden diğerine yapmaya karar verdiğim net bir seçim değil, daha çok bir kriz döneminin sonucuydu. Umduğum tatmini sağlamayan bir iş değişikliğinin ardından, şu anda işin benim için ne gibi bir rol oynadığını ve profesyonel alanda tatmin olmuş hissetmenin önemini anladım. İş, en büyük ve en çok zaman alan taahhüt olmasının yanı sıra, en çok karşılığını verme fırsatına sahip olduğumu hissettiğim yerdir. Üstelik işimi başkaları için bir fırsat haline getirmek ve öğrenme fırsatı bulduğum her şeyi başkalarının hizmetine sunmak konusunda büyük bir arzum vardı. Girişimcilik hayalinin kafamda zaten mevcut olduğunu fark ettim, ancak çoğunlukla bunu başaramama korkusundan dolayı henüz doğru zaman olmadığını kendime söyledim.

Biraz da Deeva'dan bahsedelim: Başarınızın temel unsurları neler?
Ortağım ve kurucu ortağım Yan ve ben, Deeva'nın misyonunu gerçekleştirme konusundaki büyük kararlılığı paylaşıyoruz. Deeva, müşterinin talep ettiği her yere profesyonel kalitede hizmetler sunarak ve güzellik sektörü profesyonelleri için yeni iş fırsatları açarak güzellik dünyasında devrim yaratmak istiyor.
Güzellik dünyasının, hem 2024'te eve hizmet rahatlığını karşılayan farklı ihtiyaçlara ve alışkanlıklara sahip müşteriler hem de çalışan işi ile işyeri sahibi işinin yapısal sınırları arasında sıkışıp kalan profesyoneller için bir yenilik nefesine ihtiyacı var. Yan, 30 yıldır kuaför, eğitmen, danışman olarak bu dünyadayım ve ben annemin kuaföründe ve güzellik merkezinde, kendine iyi bakmış bir kadının tipik ifadesini yüzünde görme hayaliyle büyüdüm. mümkün olduğunca çok kadın. Hedef net olduğunda ekip kompakt ve uyumlu bir şekilde sıkı çalışır.

Ekibin genişlediğini biliyorum.
Gerçek! Bugün zaten büyük bir ekibiz: iki kurucuya ek olarak, teknik eğitmen olan iki kişi daha var (Arcangelo, Strateji Analisti ve Giuliano, Büyüme Pazarlamacısı) ve ayrıca Deeva ile işbirliği yapan yedi profesyonel kuaför var. Müşteri Başarısı Uzmanı Veronica'yı ağırlamak üzereyiz ve Pro ekibi hızla gelişiyor. Tüm bu insanların projeye kararlılıkla katıldığını görmek, projeyi somutlaştırıyor ve şüphesiz daha fazla memnuniyet ve daha fazla sorumluluk veriyor.

Gelecek için planlar?
Çok fazla. Yeni girişimlerde bulunmak, beyninizi durmadan harekete geçirmekle eşdeğerdir, öyle ki benim durumumda geceleri onu kapatmakta zorluk çekiyorum! Deeva'nın tutkusu, evde profesyonel güzellik hizmetleri için İtalya'da referans noktası haline gelmektir (ve neden olmasın, sadece belki de değil…). Coğrafi kapsamımızı olabildiğince hızlı ve mümkün olduğunca genişletmeyi, aynı zamanda hizmetin kalitesini ve rahatlığını artırmayı umuyoruz. Kişisel projem Deeva'yı kişisel bakımın yeni yolu haline getirmek. Umarım proje, güzellik dünyasındaki profesyonelleri benzeri görülmemiş bir bağımsızlığa, çalışmaya ve mesleki tatmine yönlendirecek yeni bir iş piyasası açar.

Boş zaman: bana ne söyleyebilirsin?
İtiraf ediyorum, bende çok az var. Sevgilerimi geliştirmeye adanmış olanlara ek olarak bazı ekstra iş taahhütlerini de sürdürmeye kendimi zorluyorum. Dans derslerine katılıyorum ve fırsat buldukça bir bavul alıp dünyanın uzak bir yerine, çoğu zaman yemek ve şarap turuna dönüşen gezilere kaçıyorum. Öte yandan içmek ve iyi yemek yemek de diğer büyük tutkularımdır.

Girişimci olmak isteyen kızlara öneriniz.
Bugüne kadarki kısa deneyimimin bana öğrettiğine göre, çoğu zaman elverişsiz ortamlara ek olarak kadınların girişimcilikteki en büyük sınırlaması genellikle yeteneklerimize olan güven eksikliğidir. Bu arzuya sahip kızlara olası boşluklardan değil, güçlü yönlerinin gerçekçi bir analizinden başlamalarını öneririm, çünkü bu tipik bir kadınsı tutumdur ve çoğu zaman korkuya neden olur. Neyse ki her şey öğrenilebilir.