Daredevil ve Kingpin, MCU’da Karşı Karşıya Gelebilir

Bayburtgüzeli

Global Mod
Global Mod
Marvel’ın sevilen karakteri Daredevil’a hayat veren Charlie Cox, karakterin geleceğiyle ilgili birtakım ilgi cazibeli açıklamalarda bulundu. 3 dönem boyunca Netflix’in Marvel cihanında Matt Murdock olarak izlediğimiz Cox, açıklamalarıyla Daredevil’ın Vincent D’Onofrio tarafınca canlandırılan harika makûs Kingpin ile yeniden karşı karşıya gelebileceğini işaret etti.

The Hollywood Reporter’a konuşan Cox, Kingpin ismiyle bilinen Wilson Fisk ve Daredevil’ın “dünyalarının tekrar çarpışacağını” umduğunu tabir etti. Cox’un son olarak Spider-Man: No Way Home’da, D’Onofrio’nun ise Disney Plus’ta yayınlanan Hawkeye dizisinde karşımıza çıktığını ve bu biçimdece iki karakterin de Marvel Sinematik Evreni’ne (MCU) dahil olduğunu düşündüğümüzde bu, pek de uzak bir mümkünlük üzere durmuyor açıkçası.

Daredevil ve Kingpin, MCU’nun 4. Evresi’nin daha büyük bir modülü olabilir

Cox’un açıklamalarına bakacak olursak daha evvel tekraren sefer baş başa gelen ezeli düşmanlar Daredevil ve Kingpin’in, MCU’nun 4. Evre’sinin bir modülü olacak olan sinemalarda tekrar karşı karşıya gelmesi son derece olası. Bahse dair “Bu etapta kimsenin planlarının ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok” tabirlerini kullanan Cox, “Ama sanırım yapmamız gereken daha epeyce şey var. Biraz biliyorum – epeyce büyük bir ölçü değil – lakin biraz. “ halinde kaydediyor.

Cox, açıklamasının devamında ise “Hayal ediyorum, umuyorum ki dünyalarımız tekrar çarpışacak zira geçmişte yaptığımız şeyleri yapmak epey eğlenceliydi ve o (D’Onofrio) inanılmaz bir aktör. Her konuşmaya ‘Ne biliyorsun?’ ile başlamalıyız zira dikkatli olmak gerekli. Bu nitekim heyecan verici.” formunda söz ediyor.

Buradan çıkarılacak bir sonuç var ise o da Daredevil ve Kingpin’i gelecekte MCU’da epey daha büyük roller ile izleyeceğimizdir; lakin bu gerçekleşecek olsa bile yakın bir vakitte olması pek de beklenen gözükmüyor. Marvel’ın bu yıl içerisinde Doctor Strange 2 dahil olmak üzere 3 sineması ve başrolünde Oscar Isaac’i izleyeceğimiz Moon Knight dahil olmak üzere dört Disney Plus dizisi çıkaracağını düşündüğümüzde, harika ikilinin bir daha bir ortaya gelmesinin en erken 2023 döneminde gerçekleşmesi beklenebilir.