Bebekler Sohbete Girdi

Beykozlu

New member
Şekerlemeler etrafında plan yapmak, dadıları bombalamak veya boşluğa bağırmak – evden çalışan ebeveynlerin hepsinin günlük kargaşa ile başa çıkma yolları vardır. Kaygı, hayal kırıklığı ve aynı zamanda dizginlenemeyen neşe gibi bu samimi portreler için çalışan ebeveynlerin New York’taki evlerini ziyaret ettik ve işlerindeki gerçek görüntülü toplantılar sırasında onları fotoğrafladık, bazen ofislerinin mahremiyetini korumak için gürültü önleyici kulaklıklar taktık. Tüm fotoğraflar, toplantılar boyunca hem ebeveynin hem de çocuğun doğal tepkilerini yakalar. (Hiçbir bebek ağlatılmadı.)

Sheena ve Noah Olivia

Sheena Demby için, yeni bir ebeveyn olarak uzaktan çalışma, başlangıçta tamamen felç oldu. Cash App’te yaratıcı operasyonlar program yöneticisi olarak çalışan Demby, “Noah Olivia’yı ilk kez bir toplantıda gördüğümde ne yapacağımı bilemedim” diyor. “Çaresizlikten, onu kameradan uzak tutmak ve sessiz kalmasını sağlamak için çok uğraştım, böylece kendimi hala yetkin ve harika bir iş çıkarıyormuş gibi sunabildim. Ama gerçek şu ki, bu küçük bebeği ağlamaktan alıkoyamıyordum. Toplantıları bölmesini engelleyemezdim. Kurumsal Amerika’da ilk kez bir anne ve Siyah kadın olarak – zaten görünür olmak için ortalamanın üzerinde sonuçlar göstermem gerektiğini hissettim – gerçekten mücadele ettim. Noah Olivia şimdi neredeyse 2 yaşında ve Demby kişisel hayatından biraz daha fazlasını Zoom penceresine getirdi. Harlem’deki dairelerinin herhangi bir odasında kızının yanında çalışabilmesi için yanında bir tekerlekli çocuk bezi, ıslak mendil ve iş malzemeleri arabası tutuyor. Uzaktan çalışma artık Demby’nin uzun vadeli planı: “Bir ofise geri dönmeye hiç niyetim yok” diyor.

Eric, Clara ve Tessa

Maceracı 16 aylık ikiz kızlarını ellerinde tutmak için Eric Sadkin ve kocası Klaus Koenigshausen, Clara ve Tessa, iş görüşmeleri sırasında çok fazla belaya bulaşmaktan son zamanlarda usta labirent tasarımcıları haline geldiler. Gayrimenkulde ve özel yatırımda çalışan çift, yeni bir daireye taşınma sürecindedir, bu yüzden ortalıkta bir sürü karton kutu var – uzun toplantılar beklediklerinde zemine yığarak çocukları ürkütücü labirentlere yığıyorlar. . Koenigshausen, “Onların peşinden koşamazsınız, çünkü bir Zoom çağrısının ortasındasınız, bu nedenle her şey maksimum düzeyde bebek geçirmez olmalıdır,” diyor. “Koltuğa tırmanacak ve her türlü belaya girecek kadar büyükler. Yani her gün kanepemiz bir minderler diyarı ve oturma odamız çocuk oyun alanına dönüşüyor.” Sonuç olarak, Manhattan’daki tek yatak odalı dairelerinin tamamı, “sadece bir Amazon deposu gibi, çocukları rastgele yerlere gitmelerini ve oyun alanlarında tutmalarını engelleyen kutularla dolu görünüyor. Ama içimiz rahat çünkü hareket edemiyorlar.”

Kat ve Aslan

Pandemi başlangıcına yakın doğmuş, 18 aylık Aslan, Kat Dinar’ın üçüncü çocuğudur ve Dinar’ı, finans şirketinin arka ofisindeki baskılı ön büro rolünden daha sakin bir göreve geçmeye zorlayan da odur. Bazılarının “anne yolu” olarak adlandırdığı bir ekipteki yeni işi, kocası ve iki büyük çocuğuyla Astoria, Queens’teki dairelerinde ona evde çok daha fazla zaman tanıyor. Ama yine de Dinar, seçimin bu kadar gerekli olmadığını diler. “Çalışan bir anneyim” diyor Dinar. “Ben evde oturan bir anne değilim – hiç olmadım ve asla olmayacağım. İş yerinde başarılara ihtiyacım var ve çocuklarımdan zevk alıyorum; Ben çocukları severim. Bu seçimleri yapmak istemiyorum. Hepsine sahip olmak istiyorum.” Dinar, çalışan anneler için daha fazla destek programı görmek istiyor ve “iş-yaşam dengesi” gibi terimlerin çalışan anne babaların gerçeklerini fazlasıyla basitleştirdiğini düşünüyor. “Çocuk sahibi kadınlar gerçekten de en iyi işçilerden bazılarıdır: Evinizin yöneticisi sizsiniz. Yetki verirsin, talimat verirsin, öncelik verirsin. Her şeyi yaparsın. Sen bir yönetici, bir lider ve bir kadınsın.”

Jerome ve Mack

Jerome Nathaniel, kendisi ve karısı “kaosa hazır” olduğunda pandemi ebeveynleri oldu. Kar amacı gütmeyen City Harvest’te çalışan Nathaniel, “İşimi seviyorum” diyor. “Açlıkla savaşıyoruz ve açlık öylece bitmiyor, dolayısıyla gününüz de hiç bitmiyor. Ben her zaman çalışıyordum – kişisel bir hayatın olmamasını haklı çıkarıyorsun.” Nathaniel, çok şükür şu anda 3 aylık olan oğlu Mack’in “anormal derecede rahatlamış, soğukkanlı ve üşümüş” olduğunu söylüyor. Ona bakma sırası Nathaniel’e geldiğinde, Mack zamanının çoğunu babasının beşik kollarında şekerleme yaparak geçirirken, o yüksek lisans ve iş için görüntülü aramalar yapar. Mack ekranları umursamıyor – “ve umarım asla da etmeyecek, çünkü televizyonsuz bir aile olacağız,” diyor babası – ama nispeten uysal bir bebekle bile, Nathaniel kendini tutumunu yeniden yapılandırmak zorunda buldu. işe doğru. Nathaniel, “Şu anda saat 17’den sonra çalışırsam, bunun karım, oğlum ve ailem için adil olmadığını biliyorum” diyor. “Eğer şahsen [çalışıyor olsaydım] çocuğuma öğle tatilinde nasıl gülümseyeceğini öğretemezdim.”

Rachel ve Sasha

Rachel Shapiro’nun iş günü, toplantıdan sonra bir toplantı döngüsüdür. Dijital bir eğlence şirketi olan Complex’te pazarlama stratejisinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak, düzenli olarak birden fazla departmanda aramalara çobanlık ediyor – genellikle 2 yaşındaki kızı Waverly veya 6 aylık oğlu Sasha’nın sesleri aracılığıyla ruhlu bir öfke nöbeti ya da masasının altında bir erime. Metin sohbet işlevinde profesyonel olan Shapiro, “Salgın olmadan anneliği bilmiyorum ve iki çocuğumdan birinin ihlal etmediği bir toplantı da tam olarak bilmiyorum” diyor. Yakınlaştır ve aynı zamanda emzirme, ağlamaları bastırma veya “arka arkaya şişme bebek bezleri” ile boğuşma sırasında kamera kapalıyken birçok iş tartışmasına öncülük etti. Shapiro için kurtarıcı bir lütuf, meslektaşlarının toplantılarında Sasha veya Waverly’nin kamera hücresine duydukları coşku ve işler ters gittiğinde gösterdikleri sabır olmuştur. Bir keresinde, “AirPod’larımda, kelimenin tam anlamıyla boka bulanmış iki bebek bezini değiştirirken bir toplantıyı yönetmeye çalışıyordum ve “Şov devam etmeli!” diye düşünüyordum. diyor ve iç çekiyor.

Anna ve Inez

Anna Li Sian’ın kızı Inez artık bir 24 saat taleplerle yenidoğan, işler son zamanlarda hiç olmadığı kadar zorlaştı. Sian, “Salgınla birlikte bir tür üçlü izolasyon oldu: Sosyal olarak mesafeliyiz ve hava soğuk ve biz New York’taki yeni ebeveynleriz ve bu aşılanmamış kişiye özellikle dikkat etmemiz gerekiyor,” diyor Sian, Podcast pazarlamasında çalışan ve aynı zamanda evden çalışan bir yazılım mühendisi olan kocası Robby Abaya ile paylaştığı Cobble Hill dairesinden tüm gün Zoom aramalarını yanıtlayan Dr. Çift, çocuk bakımı yardımı olmadan tam zamanlı işlerine devam edemeyeceklerini – bir dadı tuttuklarını ve neyse ki Anna’nın annesinin “bir çimdik” olarak gelebileceğini söylüyor – ancak hala yorgun olduklarını söylüyor. iş dışında uğraşmak zorunda oldukları seçimler matrisi. Inez 2 yaşına girdi; Parite onu daha geniş sosyal çevrelere ifşa etmeyi çok isterdi ancak haftalarca yüz yüze bir doğum günü partisinin heyecanının bir Covid korkusu ihtimalinden daha ağır basıp basmadığı konusunda tartıştı. Abaya, “Risk toleransımızı her zaman yeniden ayarlıyoruz” diyor.

Oliver ve Ollie

Her sabah, Oliver Abel uyanır ve gününü dünyanın dört bir yanına göre stratejiler belirler. 1 yaşındaki oğlu Oliver’ın (ya da Ollie) doğal ritimleri. Çoğunlukla Bronxville, NY’deki evinden çalışan özel bir servet danışmanı olan Abel, en önemli toplantılarını oğlunun uyku zamanlarına göre karıştırmayı tercih ediyor. Ancak o ve aynı zamanda evden çalışan karısı sabahları ortak takvimlerini titizlikle planlasalar da, ikili son dakika toplantılarına çekildikleri zaman için bir dizi dikkat dağıtıcı şeyi ellerinde tutmayı öğrendiler. Evden çalışırken Ollie’nin hayatındaki ilk gülüşü ve ilk emekleme girişimleri gibi önemli anlara tanık olabilen Abel, “Toplantı devam ederken onu eğlendirmek için yapabileceğim her şey,” diyor. . Ve oğlunun oldukça meraklı olduğu ortaya çıktı. “Hesap makinesini çiğnemek. Telefonumla oynamak. Kağıt yırtmak! Yeni olan şeyleri sever – bu yüzden ona bunlardan birini gösterirseniz, genellikle 10 dakika kadar dikkati dağılır.” 30 dakikalık toplantı başına üç parlak nesne genellikle hile yapar.

Irene ve Henry

Irene Kelly’nin mesai saatlerinde yardıma gelen bir dadısı var. 9 aylık oğlu Henry ile Forest Hills, Queens’deki dairesinde. Ama bu onun duygusal yükünü mutlaka azaltmaz. Bir sigorta şirketinde hesap yöneticisi olarak çalışan Kelly, “Dadı burada olsa bile asla ara olmaz, çünkü kelimenin tam anlamıyla bir oda ötede ağladığını duyuyorum” diyor. “Aşağıya yemek yemek veya telefon etmek için indiğimde beni görüyor ve ‘Sadece annemi istiyorum!’ diyor. Doğru kararları vermek için çok fazla baskı var.” Kelly yemek odasındaki masasında derme çatma bir düzende çalışırken, kocası şu anda tam zamanlı bir ofiste çalışıyor. “Bir bebekle 24 saat evde olmak bir nimettir. Ama bazen kocamı kıskanıyorum çünkü benim için bölümlere ayırma özgürlüğü var” diyor Kelly. “Normal hissettirecek şekilde düzenli olarak görebildiği iş arkadaşları var ve ben de işim kadar ilgi isteyen bu bebekle bütün gün ekranın arkasındayım. Ve her gün kendimi her iki role de yüzde 100 veremiyorum.”

Rachel ve Nathan

Rachel Lee’nin farklı gelişim evrelerinde iki oğlu var — 8 aylık -yaşlı Nathan ve 5 yaşındaki Logan – yani evde çalışmak, çeşitli beceri düzeyleri için dikkat dağıtıcı şeyler tasarlamak, farklı uyku programlarıyla boğuşmak ve gürültücü ailesine bakarken sessizliği bulmaya çalışmak demektir. Bir finansal teknoloji ve veri şirketi için şirket içi avukat olan Lee, uzun süreli evden çalışma süresinin Nathan ile Logan ile başaramadığı birçok değerli dönüm noktasını yakalamasına izin verirken, aynı zamanda battığını söylüyor. üretkenlik suçluluğu içinde: “Diğer annelerin bunu hissedip hissetmediğini bilmiyorum, ama fiziksel olarak evde olduğum için ailem için akşam yemeği hazırlamam ve daha az sipariş vermem ya da etrafta daha fazla iş yaptırmam gerektiğine dair içsel bir baskı var. ev,” diyor. Lee pandemideki önceki işini bıraktı ve daha esnek yeni bir şirket buldu; şimdi o ve kocası, Upper West Side’daki dairelerini, son birkaç yıldır şiddetle özledikleri aile üyelerine daha yakın bir evle değiştirmeyi düşünüyorlar.

Daniela ve Riley

Daniela Ocana, bir okul öncesi kurucusu ve program yöneticisidir. Maspeth, Queens, kendisini 8 aylık kızı Riley’i bir pandemide nasıl güvende tutacağını saplantı haline getirirken buldu. Ocana, “Çocuğunuzu bir balonun içinde tutmak istemezsiniz” diyor. “Ama oraya gitmek korkutucu.” Ocana, çalıştığı anaokulunda Covid-19 önlemlerini denetler ve bu nedenle diğer birçok endişeli ebeveyni de güvence altına almalıdır – bu nedenle güvenlik her zaman aklında ön plandadır. Yine de aşırı stresli zamanlarda, Riley’nin varlığı onu toparlamaya yardımcı oluyor: “Odada o kadar çok durup, ‘Öğreniyorsun, ben öğreniyorum, bunun üstesinden geleceğiz, ‘” diyor Ocana. “Annelik zor ve çalışmak zor olsa da sabır ve sevgiyle yaşamanın mümkün olduğunu öğretti. Görüntülü aramaları bitirdiğim zamanlar oluyor, terliyor gibiyim, ama sonra ona bakıyorum ve gülümsüyor ya da bana çok yakın ve bu, bunu yapmaya devam etmemin nedeninin bu olduğunu anlamamı sağlıyor.”

David ve Ağustos

Birçok ebeveyn gibi David O’Brien, bir avukat ve baba 5 aylık Ağustos’a kadar, ya bir ofisten çalışmayı ya da evden ebeveynlik yapmayı tercih ederdi – ikisini birden değil. “Bence devlet tarafından ödenen ebeveyn iznini uzatmak, odaklanmayı, hatta sadece iki eli kullanmayı gerektiren işler için faydalı olabilir!” O’Brien diyor. Çoğu zaman, bir toplantı sırasında August babasının kucağında olduğunda, “Eşzamanlı olarak notlar yazmam gerekiyor ve kafasının masanın kenarına çok yaklaşmasını istemiyorum, bu yüzden sadece bir elimi kullanabiliyorum. Ya da her yerde salya var.” Yoğun çoklu görev, pandemik ebeveynliğin getirdiği tek değişiklik değildi: O ve karısı Alexandra, Ağustos’u ilk kez aldıklarında, O’Brien bir kamu savunucusu olarak hayalindeki işte çalışıyordu, ancak küçük bir Harlem’de bebek yetiştirmenin zorluğu apartman dairesi onu, bu alanda aynı derecede tatmin edici ancak daha yüksek ücretli başka işler aramaya itti. O’Brien, “İdeolojik nedenlerle biraz daha az karar alıyorum” diyor. “Ama bunun pandemi ile ilgili olup olmadığını bilmiyorum – sadece ebeveyn olmak olabilir.”

Alison ve Evelyn Rose

İki yıl önce, Alison Taffel Rabinowitz çeşitli üniversitelerde ders veriyordu. New York City. Ancak “gerçekten çok zor bir hamilelik” ve kızı Evelyn Rose’un doğumundan sonra Taffel Rabinowitz, emekli olmak zorunda kaldı. Kendi işini kurmaya karar verdi ve şimdi 6 aylık Evelyn Rose ile Aşağı Doğu Yakası’ndaki dairesinde kadınlar için özel kariyer koçluğu yapıyor. Müşterilerinden bazıları, iş gücüne nasıl yeniden girileceği konusunda danışman arayan çalışan annelerdir. Onlara en iyi tavsiyesi? İşten uzakta geçen zamanı gizlemeye çalışmak yerine, anneliğin getirdiği muazzam kazanımları vurgulayın. “Bunu çözdüğüm ve hala bir bebeğe garip bir şekilde odaklanabildiğim halde sevdiğim şeyi yapabildiğim için gururluyum” diyor kızını kamera önünde emzirirken yardım eden Taffel Rabinowitz. müşterileri maaş zammı ve yeni işler için pazarlık yapıyor. Ancak Rabinowitz şunları ekliyor: “Anne olduğum için asla özgeçmiş yazamam. Altında hiç bitmeyen daha fazla kurşun noktası almaya devam eden bir iş. ”

Amy X. Wang , Pekin doğumlu, New York merkezli bir yazar ve derginin yönetici editör yardımcısıdır. Yazıları Quartz, Rolling Stone ve The Economist’te yer aldı ve ilk romanı üzerinde çalışıyor. Hannah Whitaker Brooklyn’de yaşayan bir fotoğrafçı. Yakın zamanda Image Text Ithaca Press ile birlikte “Ursula” adlı bir fotoğraf kitabı yayınladı.