Kadın Gücü, girişimci Chiara Quaglia ileriye bakmalı

Beykozlu

New member
Chiara, buğday tutkusu bir DNA meselesi mi?
Ben değirmenci bir ailede doğdum ve babam ve dedem de bir değirmencinin oğullarıydı. Çiftçilere ve un kullanıcılarına aşinalık, başından beri insani ve mesleki gelişimimin ayrılmaz bir parçası oldu. İlk kuşaktan beri ailemin evi hep değirmendeydi: 20. yüzyılın başında değirmen taştan yapılmış ve Adige Nehri'nin bir kıvrımına demirlenmişken, sonraki yıllarda değirmen 1920'de birleştirildiğinde. Anakara. Buğdaya olan tutkum, büyükbabamın ve babamın her şeyden önce beslenme kalitesine, tedarik zincirinin çalışmasını geliştiren detaylara gösterilen özene ve gıda bileşenlerinin özelliklerini etkileyen yaşam tarzı değişikliklerine sürekli dikkat gösterilmesine ilişkin öğretileriyle büyüdü. .

Ürüne duyulan sevgi ve bölgeye saygı esastır.
Benim durumumda olduğu gibi şirketin adı, başından beri büyüklükte büyümenin önünde kalitede büyümenin yolunu ön planda tutan ailemin ismiyle örtüştüğünde de durum farklı olamazdı. Ürüne olan sevginin ve bölgeye saygının ait olduğumuz tedarik zincirine karşı sorumluluk eylemleri olduğuna ve yalnızca bu iki unsurla ekonomik-çevresel sürdürülebilirliğe ve nihai tüketicilerin refahına katkıda bulunabileceğimize inanıyorum.

Kadın, yönetici ve girişimci: her zaman kolay değildir.
Kesinlikle kolay değil ama bu rollerin hiçbiri olmadan yapamam. Girişimci olmak sizi her zaman hayallerinizin dürtüsüyle ve hayal kırıklığı yaratma çabasıyla ileriye bakmanız konusunda eğitir; yöneticinin işi ise sizi ayaklarınızın yere sağlam basması ve rakamları analiz ederek ve sahte umutları bir kenara bırakarak işbirlikçilerinize rehberlik etmeniz konusunda eğitir. Kadın olmak, diğer iki rolü de tam bir özgünlük ve kendiliğindenlikle oynamak, niteliklerinizi aynı şekilde şirketin ve ailenin hizmetine sunmak anlamına gelir.

Petra'dan bahsedelim: Bu olağanüstü işin ve projenin başarısının anahtarları neler?
Petra, unun, başlangıçta olduğu gibi, insani ve besin değeri yüksek bir malzemeden metaya dönüştürülme sürecine karşı bir isyanın işareti olarak doğdu. 2006 yılında büyükbabam Angelo ve babam Annito'nun taşta öğütülmüş unlarını gün ışığına çıkarmak, asırlık değirmencilik deneyiminden ve yıllar içinde kazanılan teknolojik bilgiden en iyi şekilde yararlanmak için güçlü bir istek duydum: Petra tavizsiz, istekli bir şekilde doğdu. Kendisini emtia piyasası dışında ilan eden ilk İtalyan unu olmak, doğal, temiz ve hoş kokulu, çiftçilerle doğrudan ilişkinin sembolü, kullanıcılarının işleme maliyetlerini azaltmak ve fırınlanmış unun görünüşünü ve tadını iyileştirmek için performansında kesinlikle istikrarlı olmak mal. Bütün bunları yapabilmek için Petra, zamanla değerlerinin yayılması ve profesyonel operatörlerin maya ve hamurlarla ilgili teknik eğitim kurslarına dahil edilmesi için kültürel bir projeye dönüştü. Bu nedenle, Petra unları aracılığıyla profesyonel kullanıcılara teknik, beslenme ve yönetim becerilerini aktarmak, onları düşmanlıklardan vazgeçmeye ve bizimle birlikte unlu mamullerin kalitesini artırmaya yönelik bir topluluğun parçası hissetmeye teşvik etmek için eski aile değirmeninde bir okul inşa ettik. ve müşterilerine hizmet vermektedir.

Doğru beslenmenin önemi.
Doğru beslenme elbette tatmin edici bir yaşam kalitesinin temelidir. Daha az ve daha iyi yemenin tam tersine tercih edildiğine ve muhtemelen insanlara ve yaşadığımız çevreye karşı ilk sorumluluk eylemini temsil ettiğine inanıyorum.

Geleceğe yönelik hedefleriniz?
Gelecekte kendimi hâlâ yönetici, girişimci ve kadın olarak görüyorum. Ancak olgunlukla birlikte neyin ilk sıraya konulması gerektiğini anlama ihtiyacı da gelir. Ben de bunun üzerinde çalışacağım.